Spor Toto Süper Lig takımlarından Fraport Tav Antalyaspor’da yeni sezon hazırlıkları kapsamında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Lavanta Tepesi Otel ve Spor Tesislerine gelerek kamp programına başladı.

Antalyaspor takımını MAKÜ Rektör Danışmanı ve Maküspor Kulübü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç çiçeklerle karşıladı. 10 gün boyunca Burdur’un ilk ve tek beş yıldızlı tesisi Lavanta Tepesi Otel’de konaklayacak olan Antalyaspor, kamp programı kapsamında Medipol Başakşehir ile hazırlık maçı da yapacak.

Karşılama sonrası konuşan MAKÜ Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç konuşmasında, “Medipol Başakşehir’in ardından Spor Toto Süper Lig’in bir başka takımı olan Fraport TAV Antalyaspor’un MAKÜ Lavanta Tepesi Otel ve Spor Tesislerini tercih etmesi Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın gayretleri ile üniversitemize kazandırılan proje ve tesislerin meyvelerini almaya başladık. Akdeniz bölgesinin önemli kulüplerinden olan  Antalyaspor’un üniversitemiz tesislerinde kamp yapacak olmaktan mutluyuz. Burdur artık sporla anılan bir şehir olacak.” dedi.

Açıldığı günden itibaren şu ana kadar Rusya, Ukrayna, Bulgaristan, Kazakistan ve dünyanın dört bir tarafından elli bine yakın sporcu ve misafiri ağırlayan ve futbol, basketbol, judo, güreş, voleybol ve diğer spor branşlarında da kamp olanağı sağlayan Lavanta Tepesi Otel ve MAKÜ Spor Tesisleri bu kamp döneminde Süper Lig takımları başta olmak üzere alt liglerden pek çok takıma ev sahipliği yapmaya devam ediyor.