ÇevreManşetFidanlar, fidanlarla büyüyor

1 sene ago

Burdur’da Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan ‘Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor’ ağaçlandırma iş birliği protokolü kapsamında fidan dikimi gerçekleştirildi.

Büğdüz Yolu Örtülü mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikimine; Vali Yardımcısı Yakup Tat, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Isparta Orman Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Orman İşletme Müdürü Celal Korkmaz; “Ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, ğrencilerimizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, öğrencilerin çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmesini sağlamak, toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmak ve kamu birimleri arasında işbirliğinin kurumsallaşmasına katkı sağlamak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ‘Fidanlar Fidanlarla Büyüyor’ Ağaçlandırma işbirliği protokolü imzalandı” dedi.

Korkmaz Örtülü Mevkiinde oluşturulan ve ‘Birlikte Büyüyoruz Ormanları’ adı verilen 20 Dekar alana 1100 Adet kara servi, 950 adet mavi servi, 900 adet sedir, 200 adet boz ardıç, 350 adet dişbudak olmak üzere toplam 3500 adet fidan dikildiğini belirtti.

Vali Yardımcısı Yakup Tat ise, yapılan etkinliğin amacaının öğrencilere ağaç sevgisi aşılamak olduğunu kaydetti. Tat; “inşallah bu dikilen ağaçlara bu gençlerimiz sahip çıkacak ve onların burada bir ormanı olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler alana fidan dikimini gerçekleştirdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive