Denizli’nin Honaz ilçesinde uzun yıllardır kiraz üretimi yapan Tahsin Ateş, Süper Lig'in son hafta maçlarının oynandığı pazar günü, bahçesindeki kiraz ağaçlarından birinde daha önce hiç rastlamadığı bir durumla karşılaştı. Ateş, Göz mevkiindeki bahçesinde hasat yaparken, yarısı sarı, yarısı kırmızı renkte olan bir kiraz buldu. Bu şaşırtıcı durum karşısında büyük bir hayrete düşen Ateş, kirazın Galatasaray’ın renklerine benzemesi nedeniyle, bu durumu Galatasaray’ın şampiyonluğuna yorarak ilginç bir tahminde bulundu.

A W215943 03

Denizli'de Yıldırım Düşmesiyle Yürek Yakan Görüntüler Ortaya Çıktı Denizli'de Yıldırım Düşmesiyle Yürek Yakan Görüntüler Ortaya Çıktı

Kiraz üreticisi Tahsin Ateş, “Bu kirazı gördükten sonra Galatasaray’ın şampiyon olacağını anladım. Ben Fenerbahçeliyim ama beslediğim ağaç bile Galatasaraylı çıktı. Çok şaşırdım. Bu özel kirazı buzdolabında, buzlukta saklayacağım” ifadelerini kullanarak yaşadığı bu ilginç olayı paylaştı. Ateş’in tarlasında yetişen sarı-kırmızılı kiraz üzerinden yaptığı tahminin doğru çıkması, ilçede kısa sürede gündem oldu ve büyük ilgi çekti.

Sarı-kırmızı kirazı dalından koparan işçilerden Devrim Ulaş Yıldırım ise, “Gerçekten hayret uyandıracak bir olay. Galatasaray’ın şampiyon olacağı bu kirazdan belliydi” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi