Fenerbahçe, sahasında konuk ettiği Beşiktaş'ı 3-2 mağlup ederek ligdeki 9. galibiyetini elde etti ve puanını 27'ye yükseltti. Ancak, mücadelede yaşanan hakem kararları, maç sonrasında tartışma konusu oldu.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı, ilk kez Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde sahaya çıktı ve Beşiktaş karşısında 3-2'lik galibiyet elde etti. Bu zaferle birlikte Fenerbahçe, ligdeki üstünlüğünü sürdürdü.

Ancak, mücadelenin 56. dakikasında Fenerbahçe'nin 2-1'lik üstünlüğü sırasında yaşanan ofsayt kararı tartışma yarattı. Sağ kanattaki oyuncu için kalkan ofsayt bayrağı, hakem kararlarına dair eleştirilere neden oldu.

655c4d3d86b24742c844c2ff

Ayrıca, karşılaşmanın uzatma dakikalarında Beşiktaş'ın attığı gol de büyük bir tartışma yarattı. Fenerbahçe'nin kalecisi Göknur Güleryüz'ün topu elinde tutarken Beşiktaşlı Donjeta Halilaj'ın kafayla yaptığı vuruş, hakemin gol olarak değerlendirmesiyle skoru 3-2'ye getirdi. Bu pozisyon, maç sonrasında geniş çaplı bir tartışmaya yol açtı.

Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı, resmi sosyal medya hesaplarından maçtaki hakem kararlarına tepki gösterdi. Yapılan paylaşımda, "Haksız kararlar, olan & olmayan ofsaytlar, … daha niceleri! Fenerbahçe arması ve Şükrü Saracoğlu Stadı olunca zaman, mekan, kadın ve erkek takımları fark etmiyor" ifadelerine yer verildi.

Derbinin ardından yaşanan bu tartışmalar, futbolseverler arasında uzun süre konuşulmaya devam edecek gibi görünüyor.

655c4d2186b24742c844c2fd