ManşetÜniversite-MAKÜFARKINDALIK ETKİNLİĞİ; Üniversite öğrencilerinden, gerçeği aratmayan çalışma

1 sene ago

İstasyon Caddesi’nde sosyal deney

MAKÜ Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu uyuşturucu bağımlığına dikkat çekmek amacı ile 8 Kasım 2018 Perşembe günü öğleden sonra İstasyon Caddesi’nde farkındalık etkinliği ve sosyal deney çalışması yaptı.

Gazetemize konuşan MAKÜ Kültür ve Sosyal Araştırma Topluluğu Başkanı Ferdi Ersoy; “Biz MAKÜ Kültür ve Sosyal Araştırma Topluluğu ile Müzik Bölümü Temsilcisi Vahide Balık ile gerçekleştirdiğimiz bir proje var. ‘Duyarsız olma, farkında ol’ adı altında oluşturduğumuz bir etkinlik. Bu etkinlikte bir tarafta arkadaşlarımız müzik konseri verirken, bir tarafta da kardeşimizin biri uyuşturucu krizi geçirecek. Çevrede dinleyenler kriz geçiren arkadaşımıza mı bakacak, yoksa konseri dinlemeye mi devam edecek bu konu ile ilgili farkındalık uyandırmak için çalışma hazırladık. Umarım başarılı olur.

Biliyorsunuz uyuşturucu kullanımı lise çağlarına kadar indi. 5 TL’ye bile uyuşturucu satılıyor. Özellikle gençler derdine dermanı uyuşturucuda aradığı için, insanları bu konuda uyarmak için böyle bir etkinlik yapıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü var; ‘Muhtaç Olduğum Kudret Damarlarımdaki Asil Kanda Mevcut’ diye. Bu kanı kirletmemek amacı ile böyle bir etkinlik düzenliyoruz” bilgisini paylaştı.

MAKÜ Müzik bölümü öğrencileri sokak konseri verdiği ve herkesin bu konsere odaklandığı esnada, uyuşturucu bağımlısı rolü yapan genç, uyuşturucu krizine girerek tüm ilgileri üzerine çekti.

Konseri dinlemek için toplanan Burdur halkı gencin yerde çırpınışlarına karşı ne yapacağını şaşırarak bir taraftan Emniyet bir taraftan 112 Ekiplerini arama telaşına düştüler.

MAKÜ’lü gençlere etkinliklerinde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de destek vererek başarılı bir çalışma sergilediler. Gençler daha sonra orada bulunanlara bunun bir temsil olduğunu ve uyuşturucuya dikkat çekmek için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyleyerek orada bulunan herkese duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive