İstanbul Eyüpsultan'da bulunan Özel Eyüpsultan Final Akademi Anadolu Lisesi'nde, aldığı disiplin cezası gereği okuldan atılan bir öğrenci tarafından okul müdürü İbrahim Oktugan silahla vurularak öldürüldü.

3684330 D6F778Dbc9F512101F8D57Cf422Fd58E

NELER OLMUŞTU?

İddialara göre, Aralık 2023'te okuldan atılan Irak asıllı Y.K., yaşadığı sorunlar sonrasında bugün sabah saatlerinde okula geri dönerek Oktugan'ı odasında vurdu. Olayın ardından kaçan Y.K., polis tarafından yakalandı. Müdür Oktugan ise hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Uzaklaştırma Alan Öğrenci Okul Müdürünü Öldürdü Uzaklaştırma Alan Öğrenci Okul Müdürünü Öldürdü

SALDIRGAN ÖĞRENCİ KAMERALARDA

İstanbul Eyüpsultan'da yaşanan trajik olayda, silahlı saldırıya uğrayan Oktugan'ın hayatını kaybetmesiyle birlikte, gözler saldırgan Y.K.'ya çevrildi. Güvenlik kamerası görüntülerinde saldırganın, okula gelerek öğrencilerle konuştuktan sonra içeri girdiği ve saldırı sonrası silahı saklayarak olay yerinden uzaklaştığı görülüyor.

Müdür

Onbaşı Recep Kabala Şehit Oldu Onbaşı Recep Kabala Şehit Oldu

Olayın detayları, yaşanan trajediyle birlikte okul ve eğitim camiasını derinden sarstı. Saldırının ardından yetkililer, olayın soruşturmasıyla ilgili çalışmalara hız verirken, ulsutaki tüm öğretmenlerin tepkileri sosyal medya paylaşımları ile birlikte çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Editör: Hatice Kübra Savaş