KültürManşetETKİN TANITIMA İHTİYACIMIZ VAR

6 sene ago

Sahip olduğu pek çok güzellikler ve değerler ile büyük bir potansiyeli bünyesinde barındıran Burdur’da hiç kuşkusuz bu potansiyelin açığa çıkması için tanıtıma hem de etkili bir tanıtıma ihtiyacımız var…

‘Tanıtım’ konusu Burdur’da yıllardır gündemde… Her dönemde Valiler, belediye baş-kanları, sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları, siyasiler tanıtım için çabaladılar… Lakin, günü-müzün hızla gelişen modern, teknoloji, iletişim çağında daha etkin, daha profesyonel tanıtım stratejileri, tanıtım enstrümanları gerekiyor…

İşte, bu etkinliklerden biri de İstanbul’da yapılacak olan ‘Burdur Tanıtım Günleri…’ Baş-kent Ankara’da iki defa yapılan Burdur Gün-leri’nden sonra bu organizasyon şimdi de dünya kenti İstanbul’a taşınıyor. Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’da Feshane’de 19-22 Mart 2015 tarihleri arasında yapılacak olan ‘Burdur Tanıtım Günleri’nin hazırlık toplantısı önceki gün Vali Hasan Kürklü başkanlığında yapıldı.

Toplantıya; Vali Yardımcısı Bülent Uygur, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mus-tafa Saatcı, İl Özel İldaresi Genel Sekreteri İbrahim Şimşek, İl  Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar ve İstanbul Burdurlular Derneği Başkanı Ahmet Erçil katıldı.

Burdur’un en güzel şekilde

tanıtılması için çaba göstereceğiz

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kürklü Feshanede yapılan tanıtım toplantılarının en başarılı üç firması ile görüştüklerini belirtti. Vali Kürklü; “yaptığımız incelemede bu üç firmanın başarılı organizasyonlar yaptığını öğrendik. Bize sunumlarını yapacaklar. Fazla geç kalmadan Vali Yardımcımız Bülent Bey’in başkanlığında komitemizi kuralım. Çünkü bu işlerin hazırlıkları uzun sürer. Hep beraber Bur-dur olarak Burdur’u orada en güzel tanıtma noktasında elimizden geldiğince gayret gös-termeye çalışacağız” diye konuştu.                          Vali Kürklü’nün konuşmasından sonra irtibat kurulan üç firmanın temsilcileri Burdur Tanıtım günleri ile ilgili olarak hazırladıkları taslak programları katılımcılara slayt eşliğinde anlattılar.

Patika Ajans ile anlaşıldı

Burdur Valiliği’nden dün yapılan açıkla-mada, yaklaşık üç saatlik sunumun ardından Vali Hasan Kürklü başkanlığında sunumları dinleyen heyetin İstanbul Feshane’de 2015 yılında yapılacak olan Burdur Tanıtım Günleri için Patika Ajans ile anlaşma sağladığı duyuruldu.

Kodlama : SadeMedia Interactive