Et ve Süt Kurumu, kamu sektöründe istihdam fırsatlarını artırmak amacıyla yeni bir memur alımı yapacağını duyurdu. İhdas kararı kapsamında, kurum bünyesinde 8 yeni memur pozisyonu açılacak. Bu makalede, başvuru şartları, kontenjan dağılımı, başvuru tarihleri ve ihdas kararı hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

İhdas Kararı Nedir?

İhdas kararı, kamu kurumlarında yeni kadroların oluşturulması anlamına gelir. Bu karar, ilgili kurumun belirli bir ihtiyacı karşılamak üzere yeni personel alımı yapabilmesine olanak tanır. Et ve Süt Kurumu'nun aldığı ihdas kararı, 8 yeni memur kadrosunun açılmasıyla sonuçlanmıştır.

Kontenjan Dağılımı

Et ve Süt Kurumu, toplamda 8 yeni memur alımı yapacak. Kontenjan dağılımı şu şekildedir:

  • 7 Başmüfettiş
  • 1 Şube Müdürü

Bu dağılım, kurumun ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmiştir ve başvuru yapacak adayların bu pozisyonlara uygun niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Et ve Süt Kurumu'na memur olarak başvuracak adayların belirli şartları taşıması gerekmektedir. Genel başvuru şartları şu şekilde özetlenebilir:

Merkez Bankası Rezervlerinde Tüm Zamanların Rekoru: 146,2 Milyar Dolar! Merkez Bankası Rezervlerinde Tüm Zamanların Rekoru: 146,2 Milyar Dolar!
  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
  3. Görevini yapmasına engel olabilecek sağlık sorunu bulunmamak.
  4. İlgili pozisyon için belirlenen eğitim ve deneyim şartlarını taşımak. Başmüfettiş ve şube müdürü pozisyonları için adayların genellikle lisans mezunu olmaları ve ilgili alanda deneyim sahibi olmaları beklenir.
  5. Adli sicil kaydı temiz olmak.

İhdas Kararı Yayımlandı!

Söz konusu kadrolara ihdas kararı 28 Mayıs 2024 tarihi ile yayımlandı. Bu kapsamda toplamda 2065 memur alımı yapılacak Söz konusu kadrolar ve kaarın tamamı aşağıdaki bağlantıda yer alıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ