EkonomiManşetÜniversite-MAKÜESNAF’TAN ÖĞRENCİ İÇİN ÖRNEK UYGULAMA (Öğrenci indirim kartı yakında devrede)

5 sene ago

Burdur’da İbrahim Şimşek isimli esnaf, ‘Öğrenci İndirim Kartı’nı devreye sokmaya hazırlanıyor. Anlaşmalı mekanlardan, indirimli faydalanılmasını sağlayacak olan Öğrenci İndirim Kartı, çok yakında hizmete girecek. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Meslek Yüksekokulu karşısında kafe’si bulunan İbrahim Şimşek, öğrenciler için orijinal bir fikir üretti. Burdur’daki kaliteli yaklaşık 10 mekanın sahibi ile görüşen Şimşek, öğrencilere 10 lira karşılığında verilecek indirim kartı ile, öğrencilerin alınan ürünlerden %10 indirimle faydalanmalarını sağlayacak.

Zaten okul masrafı, konaklama masrafı, yeme/içme giderleri derken, öğrencilik hayatını maddi zorluklarla geçiren öğrencilere tanınacak bu imkan, öğrenciler tarafından çok ilgi göreceğe benziyor… Öğrenci İndirim Kartı’nın fikir babası İbrahim Şimşek, projenin detaylarını gazetemiz muhabiri Hacer Zeren’e anlattı. Çalışmanın, esnaflar arasında dayanışmayı sağlayacağına da dikkat çeken İbrahim Şimşek, “Öğrenci indirimi ile ilgili kart dağıtacağız herkese. Anlaştığımız mekanlar var. Öğrenci 10 lira karşılığında bu karttan alacak. Anlaşmalı mekanlara gittiğinde %10 indirimden yararlanacak. Amacımız iyi esnafları seçip, o insanlara para kazandırmak. Ayrıca, öğrencilerin daha ucuza imkanlardan yararlanmasını sağlamak. Bu şekilde esnaf da öğrenci de kazanacak.” dedi.

Büyükşehirlerde bu uygulamanın yapıldığını dile getiren Şimşek, kartların baskıya verildiğini açıkladı. 1000 adet kart bastırdığını ve Pazartesi günü kartların geleceğini söyleyen Şimşek, “Aynı kredi kartı gibi. Üzerinde seri numarası olacak. Üzerine fotoğraf yapıştırmaya gerek yok. Öğrencinin arkadaşı da kullansın o kartı. Mesela aynı evde 4 öğrenci kalıyor. Bu dört öğrenci de bu kartı kullanabilmeli. Yani bir kartla 4 kişi aynı anda gelip, bu indirimden yararlanabilir. Benim şu an bu konuyu görüştüğüm en az 15 esnaf var. Sadece yeme-içme için değil, görüştüğümüz telefoncular, eğlence merkezi sahipleri de var.” diye konuştu.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive