EkonomiManşetESNAF ODALARI BAŞKANI RECEP KALKAN: “Mevcut imar planı, şehrin gelişmesine engel!”

5 sene ago

Burdur Belediyesi’nin, İnsuyu havzası içerisinde yer alan Gökpınar mevkii’nde, Burdur’un nitelikli içme suyuna kavuşabilmesi için başlattığı sondaj çalışmalarının kamuoyuna yansımaları sürüyor. Daha önce gazetemize yaptığı ‘Yeni Burdur Çıkışı’ başlıklı haberde, Burdur’un Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Örtülü mevkiine doğru genişlemesi gerektiğini savunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, gazetemize konuyla ilgili yeni değerlendirmelerde bulundu.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Recep Kalkan, eski nazım imar planıyla şehrin kentleşmesinin ve Burdur’un Örtülü’ye doğru genişlemesinin mümkün olmadığını savundu. Şehrin kentleşmesindeki asıl sorunun ‘mevcut revizyon nazım imar planı’ olduğunu kaydeden Kalkan, “Bu imar planıyla bu iş olmaz, şehri geliştiremezseniz, kentleştiremezsiniz. Üniversitemizin bulunduğu alanın imara açılması için de mevcut imar planın mutlaka değişmesi lazım.” dedi.

Şu aşamada, sadece şehirle Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni birleştiren yol güzergahında bazı yapılaşmaların yapılabileceğini ve o güzergahta ticaretin canlanabileceğini söyleyen Recep Kalkan; “Artık teknoloji ilerledi. Olmaz diye bir şey yok. Yani şehirle üniversite arasına yer altından da yol geçirirsiniz, teleferik te yaparsınız. Olmaz diye bir şey yok.” diye konuştu.

Hacer ZEREN

Kodlama : SadeMedia Interactive