BURDUR Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediyeye ait bir süredir boş durumda olan Eski Şehir Kulübü’nün kadınların kullanımına ücretsiz olarak çalışacağını belirtti.

Ercengiz, Yukarı Pazar Eski Belediye Caddesi’nde bulunan, Eski Şehir Kulübünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada daha önce iki defa farklı şekilde hizmete açılan şehir kulübünün vatandaşlar tarafından yeterli ilgiyi görmediği için kapatıldığını söyledi.

Ercengiz; ” Tarihi şehir kulübü 2014 yılında göreve geldikten sonra henüz çok yeni restorasyon çalışmaları bitmişti. Bir fonksiyonla açmak bize kısmet oldu. Fakat istediğimiz ölçüde verim alamadık o fonksiyondan.
Bir süre başka bir işletmeye döndürüp vatandaşımıza hizmet etmeye çalıştık. Maalesef o konuda da yeterli ilgiyi ya biz sağlayamadık ya da vatandaşımız göstermedi. Bugün farklı bir işlevle işletmemizi yeniden Burdur halkının hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

Ercengiz şunları söyledi; “Burdur’da ev hanımlarımızın, emekli kadınlarımızın ya da çalışan kadınlarımızın sosyalleşme ihtiyacını karşılayacak  yeni yüzüyle Şehir Kulübümüzü onların hizmetine sunuyoruz. Bu alanda özellikle kadınlar arasında gün olarak tabir edilen haftada, ayda yada belirli zaman aralığında bir araya gelmek üzere bir sosyalleşme mekanına ihtiyaç duyulduğunu hissettik. Çünkü artık bu alışkanlıklar evden çıkartılıp daha çok bu tip işletmelere dönmeye başladı. Kadınlarımız İstasyon parkımızı da bu işlevde bir süredir kullanıyordu. Ama aynı alan içerisinde hem ticaret üreten hemde vatandaşa hizmet ederken diğer taraftan da
vatandaşın sosyalleşmesine katkı veren bir mekanın bir arada olmasının çok uygun olmadığını gördük.
Bunun için de bu mekanı bundan sonra bu fonksiyonda halkımıza, kadınlarımıza hizmet etmesinin yerinde olduğuna
kanaat getirdik. Burada bir çalışanımız burada gün yapmak isteyen yada bir araya gelmek isteyen kadınlarımıza çay ikramları olacak. Vatandaşımızın evden getirdiği kendi ürettiği yada satın aldığı yiyecek, içeçek olabilir bunların sunumu konusunda da destek vereceğiz.”

Burada kadınların hem gazete ve kitap okuyabileceklerini hem de internet’ten ücretsiz faydalanabileceklerini anlatan Ercengiz ” diğer taraftanda kadınlarımızın bir araya gelip sohbet edip, fikir alışverişi yapabildiği ve sosyal hayatın
gereklerini yerine getirebildiği bir mekan olarak tanzim etmiş bulunuyoruz. İnşallah bundan sonra ki süreçte istediğimiz ölçüde kullanabildiğimiz bir alan olur. Buraya rezervasyon ile alacağız çünkü belli sayıda ve özellikle pandemi süreci içerisinde sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesi gerektiği için buranın rezervasyonu Burdur Belediyesi’nden ya da ilgili arkadaşlarımızdan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir vatandaşımız. İstedikleri takdirde bu alana herhangi bir ücret ödemeden vatandaşımız sabah 09.00’dan itibaren akşam saat 18.00’a kadar gelip bu alanı gönül rahatlığıyla kullanabilir” diye konuştu.