ManşetSiyasetEski Otogar alanı, Kamyon ve Tırların parkına kapatıldı (Pankartlı duyuruya; AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık tepki gösterdi)

2 sene ago

Gelecek yıl 2019’da yapılacak olan yerel seçim öncesinde Burdur şehir merkezinde siyasi hava ısınmaya başladı… Mahalli se- çime bir yıl kala şehrimizde AK Parti’nin daha sert bir muhalefet stratejisi izlediği, CHP’li Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’e yönelik eleştiri dozunu artırdığı görülüyor…

2018 yılı başında Volkan Mengi’nin il başkanlığına seçilmesinin ardından saha çalışmalarına ağırlık veren, toplum katmanlarıyla birebir iletişim kurmaya çalışan AK Parti yönetiminin birinci öncelikli hedefi 2014’te kaybettiği Burdur Belediye Başkanlığı seçimini kazanmak. Her fırsatta bu hedefi, iddiasını kamuoyu ile paylaşan AK Partililer, Burdur Belediyesi icraatlarını, Başkan Ercengiz’le ilgili eleştirileri AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı üzerinden yürütüyor. Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, basın açıklamaları ile kamuoyu oluştururken, sosyal medya paylaşımlarına da ağırlık veriliyor. Tartışmalara, polemiklere neden olan sosyal medya paylaşımları ilgi görüyor, karşılıklı açıklamalar, cevaplar, yerel gündemin şekillenmesine katkı sağlıyor.

İşte; bunlardan biri de geçtiğimiz hafta 6 Mart tarihinde yaşanmıştı… AK Parti Merkez İlçe Teşkilatı, eski Otogar sahasında düzenlediği basın açıklamasında, Başkan Ercengiz’in 2014 yerel seçim beyannamesinde öne çıkan projelerinden biri olan ‘6 Mart Kent Meydanı’ projesi hatırlatılarak, dört yıllık süreçte bu proje için hiçbir şey yapılmadığı, boş alanın Kamyon-Tır Garajı’na dönüştüğü eleştirisinde bulunulmuştu…

Belediye Başkanı Ercengiz’de ertesi gün Mart ayı Meclis toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, AK Partililerin Kamyon Garajı benzetmesine cevap vermişti. Kam- yoncuların ekonomik sorunlarına dikkat çeken Başkan Ercengiz, “siz asıl kamyoncuların, esnafın ekonomik sorunlarıyla ilgilenin” demişti…

Tüm bu gelişmelerin ardından Burdur Belediyesi yaptığı pankartlı duyuruyla; eski Otogar sahasında Kamyon ve Tır benzeri araçların parkına izin verilmeyeceğini ka- muoyu ile paylaştı. İtfaiye ekiplerinin eski Otogar sahasının girişine astığı pankartta; “6 MART 2018 TARİHİNDE AKP MERKEZ İLÇE YÖNETİMİNİN ESKİ OTOGAR ALANINDA KAMYON PARK EDİLMESİNE YÖNELİK AÇIKLAMASI NEDENİYLE BU ALAN KAMYON PARKINA KAPATILMIŞTIR” ifadeleri yer alıyor.

Belediye yönetiminin, Başkan Ercengiz’in, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’nın 6 Mart tarihinde açıklamasını gerekçe göstererek, eski Otogar alanı kamyoncu esnafın kullanımına kapatmasına AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık, yazılı açıklama ile sert tepki gösterdi.

Başkan Ercengiz’in çözüm üretmek yerine, laf kalabalığı yaptığını öne süren Akbıyık, ‘Susamlık, yeni Otogar, Bedesten, trafik’ eleştirilerini de hatırlattığı açıklamasında, “2019’da da Tır ve Kamyon Şoförlerimizin otopark sorununa çözüm olacağız” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Akbıyık’ın yazılı açıklaması şöyle:

“AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak 06 Mart 2018 günü Belediye Başkanının 2014 yılında seçim vaadi olarak meydanlarda söylediği ve yapamayarak Saygıdeğer Burdur’lu hemşerilerimizi kandırdığı projeleri arasında yer alan 6 Mart Kent Meydanı projesi ile ilgili proje alanının bulunduğu alanda açıklama yapılma gereği duyulmuştur. Ne yazık ki Belediye Başkanı her zaman yaptığı gibi çözüm üretmek yerine laf kalabalığı yapmaya devam etmektedir.

Seçim meydanlarında ‘ERCENGİZ ÇALIŞIR, BURDUR KAZANIR’ sloganı bu olsa gerek BAŞKAN BEY!..’ Eski Otogar Alanına (Belediye Başkanının söylediği sadece adı olan kendisi olmayan 6 Mart Kent Meydanı girişi ) asılan bu afiş senin ne kadar; BURDUR için çalıştığının ve BURDUR kazanır’ın belgesi galiba .

Bizler Burdur’u seviyoruz. Burdur’da son 4 yılda hangi hizmeti yaptın sayın BAŞKAN! ( Sana bazılarını hatırlatalım istersen BAŞKAN Bey!)

1- Halkımızı 2,5 yıldır neden SUSAMLIK’a MAHRUM ETTİN BAŞKAN Bey,

2- Halkımızın ortak malı olan OTOGAR’ı MAHVETTİN BAŞKAN Bey,

3- Halkımızın Ortak malı olan BEDESTEN’i MAHVETTİN BAŞKAN Bey,

4- Halkımızı tek caddeye mecbur Ettin, Trafiği MAHVETTİN Başkan Bey.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak bizle, Belediye Başkanının 2014 yılında seçim meydanlarında vadettiği, sonucunda YAPAMADIĞI ve Saygıdeğer Burdurlu hemşerilerimizi KANDIRDIĞI sözlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz ve nasıl; Salı Pazarını, Hayvan Pazarını, AK Parti Belediyeciliği döneminde modernleştirdiysek, 2019’da da Tır ve Kamyon Şoförlerimizin otopark sorununa çözüm olacağız.”

Kodlama : SadeMedia Interactive