Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde uzun yıllar hafif alkollü ve gazlı içeceklerin ana bayiliğini yapan İsmail Tosun'un ani ölümü, iş dünyasında derin üzüntü yarattı. Tosun, önceki gün kalbine sıktığı bir kurşunla yaşamına son verdi ve bu trajik olay, bürosundaki güvenlik kamerasına yansıdı.

AK Parti Döşemealtı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Meclis Üyesi olan İsmail Tosun'un intiharının ardında, Tosun'un tefecilere olan büyük borçları ve ekonomik zorluklarının etkili olduğu belirtiliyor. Yakın çevresi, Tosun'un son dönemde tefecilerden yaklaşık 2 milyar TL'ye yakın borçlandığını ve bu durumun işyerine yönelik tehditlerle kendisini daha da zorladığını ifade ediyor.

Benzin Almaya Giden Adama Başıboş Köpekler Saldırdı! Benzin Almaya Giden Adama Başıboş Köpekler Saldırdı!

Son dönemde işyerinin kurşunlanması da, Tosun'un yaşadığı ekonomik sıkıntıların bir yansıması olarak yorumlanıyor. İddialara göre, Tosun'un doğulu bir iş insanından aldığı çeklerin karşılıksız çıkmasıyla gerginlik arttı ve bu durum, intihar kararının alınmasında etkili oldu.

İsmail Tosun'un mal varlığının bankaların koyduğu ipoteklerle sınırlı olduğu ve yüksek faizli borçlar nedeniyle ekonomik olarak zor durumda olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Haber Merkezi