BURDUR’da geçen yıl Aralık ayında eşi Güllü Efe’yi döverek ölümüne sebep olduğu iddiasıyla tutuklanan Astsubay M.E.’nin yargılanmasına başlanıldı.
Burdur Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ilk duruşmaya Güllü Efe’nin babası İbrahim Efe, annesi Habibe Efe ile tarafların avukatları katıldı. Burdur E Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan sanık M.E. ise duruşmaya tutuklu bulunduğu ceza evinden Segbis sistemi ile katıldı.
Hakkında neticesi sebebiyle ağırlaştırılmış yaralama suçundan 16 yıla kadar cezalandırılması istemiyle dava açılan tutuklu sanık M.E. savunmasında eşinin A.K. isimli bir kişiyle whatsapp yazışmalarını yakaladığı için tartıştıklarını söyledi.

M.E.; “mutfakta yemek yapan eşimin elinde telefon vardı, beni görünce tedirgin oldu. Bende elindeki telefonu aldım whatsapp mesajları görüküyordu. mesajları okuduğumda A.K. isimli kişi ile yazışmalarını gördüm. Bunun üzerine tartıştık. ‘İki tane boyumuz kadar çocuğumuz var, neden böyle yapıyorsun’ dedim. Böyle bir şey olmadığını söyledi. Eşim elimden telefonu almak istedi bende telefonu vermemek için kendisini ittim. Eşim arkasında bulunan kanepe ile bitişik dolaba kafasını çarptı. Eşim başım ağrıyor diye kanepeye uzandıktan sonra bayıldı. Kolonya ve su ile ayıltmaya çalıştım. Bir ara kendine geldi sonra tekrar kendinden geçti. Ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne götürdüler. Beyin kanaması geçirmiş olabileceğini söylediler. Daha sonra Antalya’daki hastaneye sevk edildi. Keşke bu tartışma olmasaydı. Hem eşimden, hem çocuklarımdan hem de işimden oldum. 7 aydır ceza evindeyim kötü psikolojiyi üzerimden atamıyorum. Eşimi öldürme kastım yoktu. Yaralama kastım bile yoktu. Amacım sadece telefonu vermemekti. Beraatimi talep ediyorum” dedi.
Mahkeme Heyeti sanığa telefonda yazışmaların tespit edilemediğini hatırlatması üzerine sanık “telefondaki yazışmaları oğlum İsa’da gördü” diye cevap verdi.

Güllü Efe’nin babası İbrahim Efe’de sanığın, ağabeyinin oğlu olduğunu, annesinin huyunun kötü olduğu için kızını vermek istemediğini, annesinin ısrarı ile evlenmelerine izin verdiğini söyledi.
Efe ” Evlendikten bir yıl sonra damadım annesinin sözünü dinlemeye başladı kızımla sürekli tartışıyorlardı. Sonra öğrendiğim kadarı ile damadımda içki, kumar, esrar, başka kadınlarla ilişki gibi kötü huyları varmış. İki tane çocukları olmasına rağmen kızım ‘ben bundan boşanacağım’ dedi. ‘Kızım iki tane çocuğun var’ diyerek vazgeçirdim. Daha öncede kızımı darp etti ve 9 gün evden uzaklaştırma cezası aldı. Askeriye’deki disiplin dosyasının da incelenmesini talep ediyorum. Ben kızımı damadımın kasten öldürdüğünü düşünüyorum. En ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

Güllü Efe’nin annesi Habibe Efe’de “benim kızım 20 sene sanıktan çekti. Sadece çocukları için dayandı. Damadımdan şikayetçiyim” diye konuştu.
Ağabey Necmettin Efe’de “rahmetli ablam bu adamdan sürekli şiddet görüyordu. Daha önce Afyon’da evden uzaklaştırma kararı da vardı. Şikayetçiyim” şeklinde konuştu.
Mahkeme heyeti sanık M.E.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Duruşma çıkışında konuşan Güllü Efe’nin babası İbrahim Efe’nin avukatı Serdar Dündar “sanık mahkemede maktülün kendisini whatsapp üzerinden akrabası ile aldattığını iddia etti ama telefonda yapılan incelemelerde aldatmaya ilişkin herhangi bir kayıt çıkmadı. Maktülün vücudunda çok sayıda darp izi olduğu tespit edildi. Tutukluluk halinin devamına karar verildi. İnşallah adalet yerini bulacak” dedi.

Baba İbrahim Efe; Kızım boşanacaktı ben engelledim

Baba İbrahim Efe “başka kadınlarla ilişki kuracağım diye pislik yapınca kızım dayanamadı. Boşanmak istedi ben engel oldum birazda. ‘Kızım iki çocuğun var. Biraz sabret’ dedim ama sonu ölüme gitti. İki çocuğu için canını verdi” ifadelerini kullandı.

Anne Habibe Efe “kızımı göz göre göre öldürdü. İki çocuğunun yanında öldürdü. Utanmaz, sahtekar işimden oldum diye ağlıyor. 20 sene çekti çocuğum 20 sene sonra öldürdü. Bir şey olduğunda hemen boğazını sıkıp duvara yapıştırırdı. Afyon’da kaç sefer polislik oldular” diye konuştu.