Tefenni ve Karamanlı İlçeleri Eşeler Bölgesine yapılması planlanan Eşeler Devlet Hastanesi yapımı istişare toplantısı Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında yapıldı.

Her iki İlçenin Kaymakamları, Belediye Başkanları ve ilgili kurum yöneticilerinin yer aldığı toplantıda, Eşeler Bölgesinde yapılması planlanan Karamanlı ve Tefenni halkının yanı sıra bölge halkına da hizmet etmesi düşünülen Eşeler Devlet Hastanesinin yeri ile ilgili karşılıklı değerlendirme ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Örnek bir projenin hayata geçirilmesi için bir araya geldiklerini belirten Vali Arslantaş, amaçlarının her iki İlçeye nitelikli sağlık hizmetini yerinde sağlamak olduğunu belirterek, bu kapsamda yapılan ilk toplantının hayırlı olmasını diledi. Hastane yapımının benzeri diğer kamusal alanları da kapsayacak şekilde genişletilebileceğini belirten Vali Arslantaş, bu konuda da istişarelerde bulunacaklarını ifade etti.

Vali Arslantas başkanlığında yapılan toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Kara, Vali Yardımcıları Ahmet Mailoğlu ve İbrahim Özkan, Tefenni Kaymakamı Turgay Cantürk, Karamanlı Kaymakamı Emirhan Arıkan, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Sırrı Şenbayram, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Tuğrul katıldı.