ManşetSiyasetErman 4,5 yılı değerlendirdi

5 sene ago

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Burdur İl Başkanı Süleyman Erman, dün düzenlediği basın toplantısında 2015 genel seçimleri öncesinde Milletvekili Aday Adayı olduğu için 25 Aralık’ta CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek il başkanlığı görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Yaklaşık dört buçuk yıldır Burdur’da CHP İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü hatırlatan, bu sürede ilimizdeki basın mensuplarıyla iyi bir ilişki yürüttüğünü, görüşlerinin kamuoyuna gazeteciler sayesinde aktarıldığını belirten Erman, “sizleri mesai arkadaşlarımı olarak gördüm. Bu nedenle haftaya bırakacağım il başkanlığı görevi öncesinde dün sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettim. Bugün de sizlerle son kez il başkanı sıf atıyla kahvaltıda buluşmak için bu organizasyonu düzenledik” dedi.

CHP İl Başkanı Süleyman Erman,  İstasyon Park’ta basın mensupları ile bir araya gelerek 4 buçuk yıl görev yaptığı CHP İl Başkanlığı görevini değerlendirdi. Erman, “13 Mart 2010 tarihinde başlayan CHP İl Başkanlığımızın 4 buçuk yıllık süresi sonunda Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulunun almış olduğu kara gereği 25 Aralıkta Milletvekili Aday Adayı olmak üzere ayrılıyorum” dedi.

Görev yaptığı 4 buçuk yıllık süre içinde tüm basın mensupları ile iyi bir ilişki yürüten İl Başkanı olduğuna inandığını ifade eden Erman, “il başkanı olmadan önce Merkez İlçe başkanı olarak da göre yaptım. Yaklaşık 20 yıldır partinin çeşitli yerlerinde görev yaptım. bu 20 yıldır görev yapmanın verdiği tecrübe ile 2010 yılından bu güne kadarda il başkanlığı görevini sürdürerek partimi temsil ettim. İl başkanlığı görevi süresinde genel başkanımız değişti, 2010 yılında referandum süreci yaşadık. Bu referandum süreci genel seçim havasında çok iddialı bir şekilde geçti. 2011 yıllında genel seçim yaşadık. 2014 yılında Yerel Seçim yaşadık. Onun akabinde ise son olarak Cumhurbaşkanlığı Seçimi yaşadık. 4 yılda 4 seçim yaşadık. Diğer yönden 4 buçuk yıl içerisinde 4 vali, İktidar Partisinin 3 İl Başkanı, 3 Merkez İlçe Başkanı, 3 Emniyet Müdürü, 2 Rektör ile görev yaptım. 4 buçuk yıllık sürece baktığımı zaman herkes değişmiş sadece biz kalmışız. Yerel Seçim geçirdik. Muhalefet partisi il başkanı olarak iyi bir muhalefet yaptığımızı, Belediye çalışmalarını yakinen takip ettiğimizi ve seçim sürecinde CHP olarak önemli açıklamalarımızla, hem Burdur Belediyemize yol gösterdiğimizi, hem de halkımız bu konuda iyi bir şekilde aydınlattığımızı düşünüyorum. yine 30 Mart’ta Ak Partinin elinden Belediye alan tek il Burdur’un İl Başkanı olmanın gururunu yaşıyorum. Yine bu 4 buçuk yıllık sürece baktığımızda Burdur’un tüm ilçelerinde tüm köylerinde, tüm beldelerinde yoğun bir çalışma süreci gerçekleştirdik. Parti aracımızdan yola çıkarsak 150 bin km yol yapmışız. Sosyal paylaşım sitelerinde 5 bin farklı yazı yazmışız. Sosyal paylaşım sitelerini de en iyi şekilde kullandığımızı düşünüyorum. CHP üyelerinin ve delegelerinin bizlere iki dönemdir bizlere vermiş olduğu yetkiyi 25 Aralık 2014 de CHP Genel Başkanına teslim ederek, bundan sonraki süreçte Milletvekilliği aday adaylığımı açıklayarak patime hizmet etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

Erman, Özel Okul alanı satış ihalesini değerlendirdi

Konuşmasının son bölümünde geçen hafta gündeme gelen Burdur Belediyesi’nin özel okul alanı satış ihalesini, AK Parti Meclis Grubunun satışı yargıya taşımasını değerlendiren Erman, AK Parti’li Meclis üyelerinin tutumunu eleştirdi. Özel okulun Burdur’a gelen bir yatırım olduğunu, bu yatırımın neden engellenmek istendiğine anlam veremediğini belirten Erman, “iktidar partisi yöneticileri ihalenin ardından 58 gün geçtikten sonra apar topar mahkemeye iptal başvurusunda bulunmalarını anlamadık. Her şey ortada. Özel okul kararı alınırken, ihale yapıldığında ses çıkarmayanların şimdi bu konuyu mahkemeye götürmek istemeleri hayret verici bir yaklaşım. Yatırımcı firma tam temel atma noktasına gelmişken bu yatırımı engelleme çabasına dikkat çekmek istiyorum. Teknik yönden bir hata, aksaklık olmadığını biliyoruz. Bütün incelemeleri yaptık” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive