GündemManşetSiyasetERKEN SEÇİM 24 HAZİRAN’DA

2 sene ago

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Lideri Devlet Bahçeli’nin önceki gün Meclis Grup toplantısında yaptığı, Tükiye ve siyaset gündemine yerleşen, bütün dengeleri sarsan ‘erken seçim’ çıkışı ve önerisinin ardından dün Türkiye’de bütün gözler, dikkatler iktidar partisi AK Parti’ye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Erdoğan ile Bahçeli görüşmesine çevrildi.

Bir anda ülke gündemine giren erken genel seçim öneresi, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıyla kesinlik kazandı. Türkiye iki ay sonra 24 Haziran 2018 tarihinde seçime gidiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim çıkışı yapan MHP LMideri Devlet Bahçeli ile görüştükten sonra Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye’nin 24 Haziran’da erken seçime gideceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kameraların karşısına geçti ve şu açıklamayı yaptı:

“Değerli basın mensupları bugün MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Sayın Bahçeli ile daha önce de değişik defalar bir araya gelerek iç ve dış gelişmeler üzerinde görüşmüştük. Bugünkü görüşmemizde de oldukça geniş bir yelpazede görüştük. Sayın Bahçeli’nin seçimlerin erkene alınması teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk.

15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması siyasette de yeni bir dönemin milatıdır. 7 Ağustos 2016 tarihinde Yenikapı’da yaptığımız o büyük miting ise milletimizin biz siyasetçilere verdiği mesajı açık bir şekilde ortaya koymuştur. Cumhurbaşkanı olarak şahsımın ve partimin dile getirdiği yönetim sistemi değişikliğini sayın Bahçeli’nin ön açmasıyla yerine getirme fırsatı bulduk.

“ESKİ SİSTEMİN HASTALIKLARI KARŞIMIZA ÇIKABİLİYOR”

Türkiye hala 16 Nisan’dan sonra artık eski diye niteleyebileceğimiz sistemle yönetilmektedir. Eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda karşımıza çıkabiliyor. Gerek Suriye’de yürüttüğümüz sınır ötesi operasyonlar, gerek bölgemizdeki tarihi önemdeki gelişmeler Türkiye’nin bir an önce belirsizlikleri aşmasını zorunlu hale getirmiştir. Yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet keşfetmeye başlamıştır.

“SEÇİMLER 24 HAZİRAN 2018 TARİHİNDE”

Sayın Bahçeli’nin önerisini yetkili kurullarımızda enine boyuna müzakere ettik. Bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşma yolunda karar aldık. Türkiye’nin gündemindeki iç ve dış gündemin yoğunluğu, erken seçim kararının açıklanmasıyla ortaya çıkacak belirsizliğin bir an önce ortadan kaldırılmasını zorunlu kılıyor.

Seçimlerin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılmasına karar verdik. AK Parti ve MHP meclis grupları olarak konuyla ilgili yasal süreçleri hemen başlatıyoruz.”

Kodlama : SadeMedia Interactive