21 Eylül 2021 Salı günü Burdur’a gelen DEVA Partisi’nin önde gelen kurmaylarından (Eski Adalet Bakanı) Teşkilat İşleri Başkanı Ergin: “Öğrencilerin çaresizliği karşısında merkezi idarenin tedbirler geliştirmesi lazım”

Demokrasi ve Atılım Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin, bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve parti teşkilatı ile bir araya gelmek için Burdur’a geldi.

Demokrasi ve Atılım Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin, Burdur’dan öğrencilerin yurt sorunu hakkında merkezi hükümeti göreve davet etti.

Ergin “Öğrencilerin ve ailelerinin çaresizliği karşısında merkezi idarenin tedbirler geliştirmesi lazım. Öğrenci velilerine, okul masraflarına, yurt masraflarına, konaklama masraflarına bir an önce doğrudan katkıların sağlanması lazım.” dedi.

Gazetemiz Muhabiri Muhammet Fatih Başcı’ya konuşan Demokrasi ve Atılım Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin; “Türkiye’de yeni eğitim öğretim yılı açıldı. Ama dertler, sorunlar öğrencilerimizin ve ailelerinin yakasını bırakmıyor maalesef. Özellikle yükseköğretimdeki öğrencilerimizin yurt sorunu hat safhaya çıkmış durumda. İnşaat maliyetlerinin de anormal yükselmesi sebebiyle hem kiralarda hem özel öğrenci yurtlarındaki fiyatlarda önemli artışlar oldu. Bu öğrencilerin ve ailelerinin çaresizliği karşısında merkezi idarenin tedbirler geliştirmesi lazım. Öğrenci velilerine, okul masraflarına, yurt masraflarına, konaklama masraflarına bir an önce doğrudan katkıların sağlanması lazım. Bu noktada biz de mevcut merkezi hükümeti göreve davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

İl Parti binasında partililer ile buluşan Ergin’e Demokrasi ve Atılım Partisi’nin kurucu üyelerinden Bekir Sıtkı Aslan eşlik ederken basına kapalı olan görüşmeye Burdur İl Başkanı Hakan Büyüktopbaş, İl Sekreteri Osman Gündüzalp, Teşkilat Başkanı Hasan Uçar, İdari Mali İşler Başkanı Hacı Polat, Seçim İşleri Başkanı Abdullah Kayabaş ve partililer katıldı.

Görüşmenin ardından Demokrasi ve Atılım Partisi Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin, Burdur Merkez İlçe Başkanlığına atanan Hüseyin Candan’a yetki belgesini verdi.

Muhammet Fatih Başcı