GenelErcan Akın’dan örnek iftar etkinliği

5 sene ago

İlimizin önde gelen hayırsever işdamlarından Ercan Akın, Kadir Gecesi akşamlarında iftar yemeği uygulamasını bu yıl da sürdürdü. Bu yıl daha kapsamlı bir şekilde Ulu Camii ve çevresinde Pazartesi akşamı düzenlenlenen iftar etkinliğine yaklaşık iki bin kişi katıldı.

Burdur’daki şehit aileleri ve gaziler, engelliler ve ailelerinin de davetli olarak katıldığı, sosyal yönü ağır basan iftar yemeğinde protokol, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu çalışanları ile bütün Burdur dinamiklerini yansıtan davetli topluluğunu, vatandaşları biraraya getirmeye başaran işadamı Ercan Akın, örnek bir etkinlik gerçekleştirdi.

Burdur’lu Hayırsever İşadamı Ercan Akın iki bin kişiye iftar yemeği verdi.Ercan Akın’ın Kadir Geceleri’nde geleneksel hale gelen iftar yemeği Ulu Cami avlusunda verildi. Yemeğe; Vali Hasan Kürklü ve Eşi Nesibe Kürklü, MHP Burdur Milletvekili Alparslan Ahmet Dursun, Önceki Dönem Ak Parti Milletvekili Bayram Özçelik, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Siyasi Parti Temcilsileri, Şehit ve Gazi yakınları ile Burdurlular katıldı.

Yemeği daha önceki yıllarda Sanayi Camii’nde verdiklerini kaydeden Akın; “Bu yıl daha geniş bir katılım olması için Ulu Cami yanında yaptık. Gelenlere teşekkür ediyorum. Dualarınızı esirgemeyin” dedi.

Vali Hasan Kürklü’de Ercan Akın’a teşekkür ederek katılanların Kadir Gecesini kutladı. Kürklü “Özellikle etrafımızdaki ateş çemberine baktığımız zaman bütün mazlum insanların gözü bizim üzerimizde. Bizden medet bekliyorlar, bizden yardım bekliyorlar. Suriye, Myanmar, Filistin, Doğu Türkistan bizden yardım bekliyor. Herkesin gözü birşeyler yapsa keşke diye bizim milletimizde. Bunun yolu da büyük ve güçlü devlet olmaktan geçer. Birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz lazım”ifadelerini kullandı.

Yemek, İl Müftüsü Hıdır Bayrak’ın yaptığı dua ile son buldu.

Kodlama : SadeMedia Interactive