Burdur Ercan Akın Fen Lisesi’nde Mezuniyet ve Ödül Töreni programı düzenlendi.

Törene Vali Ali Arslantaş, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, İş adamı Ercan Akın, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla yapıldı.

Törenin başında Okul Müdürü Ahmet Akıncı, katılımcılara okul hakkında brifing verdi.

Program okullarından derece ile mezun olan ilk üç öğrenciye ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Ödüller Vali Ali Arslantaş, Milletvekili Bayram Özçelik, İş adamı Ercan Akın ve Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya tarafından verildi. Daha sonra okulu birincilikle bitiren Sude Nalbant kütüğe isim plaketini çaktı.

Vali Arslantaş, Milletvekili Bayram Özçelik ve İş adamı Ercan Akın, törende öğrencilere konuşma yaptı.

Vali Arslantaş; “Çalışkan olalım, okul ve iş hayatında tuttuğumuzu koparalım. O bilgiyi, donanımı sağlayarak mezun oluyorsunuz. Yeni başarılara imza atmanız dileğiyle hepinize başarılar diliyorum. Bu sene hiçbir öğrencimizi mezuna kalmış olarak görmek istemediğimizin özellikle altını çizerek ifade etmek istiyorum. Öğretmenleriniz bugüne kadar sizden önceki dönemlerde kendi durumlarını ve başarılarını ispat ettiler. Hepinize başarılar ve hayırlı dersler diliyorum.” dedi.

Milletvekili Bayram Özçelik konuşmasında; “Tüm öğrencilere başarılarının devamını diliyorum. Bundan sonraki süreçte derslerini disiplinli, programlı bir şekilde çalışarak muvaffak olacaklarına yürekten inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

İş adamı Ercan Akın ise; “Ödül alan arkadaşları tebrik ediyorum. Bu zamanda efor sarf eden okul yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerini tebrik ediyorum. Tüm öğrencilerimizle gurur duyuyorum. Bu ödüllerin burada olma nedeni de biz ihracat yapan bir firmayız. Dolayısıyla firmamız ihracata döviz kazandırıyor. Bu anlamda bizim için ne denli önemli olduğunu ifade etmek anlamında ödül veriyoruz. Tabi ki iş adamı olarak burada üretimin önemine vurgu yapalım. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

-MUHAMMET FATİH BAŞCI