EğitimKültürManşetEngelliler hünerlerini sergiledi

5 sene ago

Burdur Belediyesi Engelliler Dikiş-Nakış Atölyesi tarafından hazırlanan 6. Dönem Kırkyama İşçi Tulumu Sergisi görücüye çıktı.

Burdur Belediyesi Engelliler Dikiş-Nakış Atölyesi tarafından hazırlanan 6. Dönem Kırkyama İşçi Tulumu Sergisi görücüye çıktı. Eski Belediye Binası Fuaye Salonu’nda düzenlenen serginin açılışını Burdur Valisi Hasan Kürklü, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sait Koca ve Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz yaptı.

Hepimizin birer engelli adayı olduğunu belirten Başkan Ecengiz, “Kenti güzelleştirme adına yaptığımız çalışmalarda engelli vatandaşlarımızı göz önünde bulundurarak düzenlemeler yapıyoruz. Gerek kaldırım çalışmalar olsun gerekse diğer çalışmalarımızda engelli vatandaşlarımızı düşünen bir çalışma sergiliyoruz. Bugün burada açılışını yaptığımız sergi, engelli vatandaşlarımızın da bir şeyler yapabildiğinin ve küçümsenmeyecek çalışmalar olduğunun göstergesidir. Burada yapılan iş çok erdemli bir iş. Burada yapılan eserler kadar engelli vatandaşlarımızı da sosyal hayata kazandırmak bizim için çok önemli. Bu kursların ve sergilerin devamı diliyorum” dedi.

Engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini belirten Vali Hasan Kürklü, “Engelli vatandaşlarımızı birey olarak görmek lazım. Dolayısıyla topluma kazandırmak, tolumla iç içe yaşamasını sağlamamız gerekiyor. Bu çalışmaları önemsiyoruz. Ben eminim ki engelliler içinde ne cevherler vardır. Dolayısıyla engelli vatandaşlarımızı eve hapsedip orada bırakmamak lazım. Herkesin yapabileceği bir iş muhakkak vardır. Bunları ortaya çıkarmak lazım. Burada yapılan güzel sergiden dolayı emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Sergi açılışının ardından Protokol üyeleri sergiyi gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive