EğitimManşet“EN BÜYÜK YATIRIM İNSANA YAPILAN YATIRIMDIR”

12 ay ago

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi, 91. Yıl anısına, Türkiye Yardım Sevenler Derneği İlkokuluna yaptırdıkları “91. Yıl Drama, Dil ve Eleştirel Düşünce Atölyesi’nin” açılışını dün gerçekleştirdiler.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği İlkokulu ve Ortaokulu’nda, yapılan açılışa; Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, Baro Başkanı Ramazan Gedik, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şube Başkanı Işık Berberoğlu ve yönetimi, daire müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi tarafından oluşturlan atölyenin açılışı töreninde konuşan Vali Hasan Şıldak, “Çok anlamlı bir çalışmanın hayırlı bir şekilde neticelenmesi ve sonuçlanması üzerine bira aradayız” olduklarını ifade ederek, TYSD Burdur Şubesi başta olmak üzere katkı veren bütün herkese teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

Konuşma sonrası protokol üyeleri birlikte açılışı gerçekleştiren Vali Hasan Şıldak, sonrasında atölyeyi gezerek incelemede bulundu, yetkililer ve dernek başkanından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Atölyede öğrencilere verilen eğitime izleyen Vali Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, program süresince öğrencilerle yakından ilgilendiler.

Açılışta konuşan Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:“ülkemizde özellikle eğitim alanında insanlarımızın çok cömert katkıları, eğitime önemli destekleri var. Sınıf tertip edilmesi, düzenlenmesi, yurt, pansiyon yapımında her türlü katkıyı halkımız hiç esirgemedi. En büyük katkı hep eğitim alanında sağlandı.

Ama buradaki etkinliğin amacı, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubemizin bu okulun yapımına katkısı, hem de devamındaki bütün süreçlerde sahiplenmesi, benimsemesi hiç eksik olmamış. Bu atölye ve sınıf bunun son halkalarından biri. Ellerine sağlık. Bir şeyi sürdürülebilir kılmak, devamını sağlamak çok önemli. Katkının büyüğü, küçüğü olmaz.

Toplu iğne başı kadar bile olsa, eğitime, sağlığa bilhassa, insana doğrudan dokunan bütün çabalar çok değerlidir. Ben inanıyorum ki burada eğitim hizmeti veren değerli öğretmenlerimizde bunun farkındalar. Eminim ki ruh hali, bu anlayış ve şuur buradaki öğrencilerimize de yansıyor. Ülkesini, vatanını seven, benimseyen, her türlü değerini muhafaza eden ve bir şeye sahip olan insanlar yetişecektir buradan” diye konuştu.Açılışın ardından Vali Hasan Şıldak ve beraberindekiler, öğretmen ve öğrenciler ile birlikte oyunlu matematik dersine katıldılar.

Kodlama : SadeMedia Interactive