Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, 21 Temmuz günü Avrupa Konferans Ligi ikinci eleme turu maçında karşılaşacakları Maccabi Netanya maçı hakkında “Ülke futbolunu en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Yeni sezon hazırlıkları için 26 Haziran’da Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tesislerine gelen Medipol Başakşehir 15 günlük kampını tamamlayarak Burdur’dan ayrıldı.

Kampın son gününde Fraport TAV Antalyaspor ile üçüncü hazırlık maçını yapan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Yeni Gün Gazetesi’ne yaptığı açıklamada “İki iyi takım. Güzel bir hazırlık maçı oldu. Fiziksel anlamda bizim ihtiyacımız var. Çünkü 10 gün sonra çok önemli bir maça çıkacağız. Bu üçüncü hazırlık maçımız. Bir maç daha Konyaspor’la oynayacağız. Kendimizi test etmemiz adına. Sezon başı. Herkes elinden gelen herşeyi yapmaya çalışıyor. Daha önümüzde hazırlanabileceğimiz 10 gün var. Çok önemli bir maça çıkıp ülke futbolunu en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. dedi.

Belözoğlu, “Burdur’da çok güzel bir ortamda bizi ağırlayan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ndeki sevgili hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Herkes yakından ilgilendi. Burdur’un ev sahipliğini, misafirperverliğini unutmayacağız.” diye konuştu.

Fraport TAV Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’de, “Bizim açımızdan önemli bir test oldu çok iyi bir rakibe karşı, bizden hazırlık anlamında daha önde olan bir rakibe karşı iyi bir test oldu. Gördüklerimden gayet memnunum. Fiziksel olarak ta biraz daha kademe atlarsak önümüzdeki günlerde çok daha iyi olacağız” dedi.

Belözoğlu ve Şahin maç sonrası taraftarların fotoğraf çektirme isteğini kırmadı ve taraftarlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Karşılaşmayı Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz ile yaklaşık 2 bine yakın Burdurlu izledi.