Burdur’da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri zehir tacirleri ile mücadelesini sürdürüyor.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 25.01.2021 tarihinde yapılan operasyonda ; Burdur Değirmenler Kavşağında durdurulan bir araçta Narkotik Köpeği Sarik ile yapılan arama sonucu; balonların içerisine zulalanmış vaziyette 105,7 gram eroin maddesi ele geçirildi.

Durdurulan araçta bulunan (Z.D.), (H.G.) ve (G.D.) isimli şahıslar “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçu kapsamında sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Burdur Valiliği’nden konuyla alakalı yapılan açıklama şöyle:

“Güvenlik güçlerimiz tarafından İlimiz genelinde uyuşturucu satan, kullanan ve ekimini yapan şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar kararlılıkla devam etmektedir. 

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından 25.01.2021 tarihinde yapılan operasyonda ;

İlimiz Merkezi, Değirmenler Kavşağında durdurulan bir araçta Narkotik Köpeği Sarik ile yapılan arama sonucu; balonların içerisine zulalanmış vaziyette 105,7 gram eroin maddesi ele geçirilmiştir.

Durdurulan araçta bulunan (Z.D.), (H.G.) ve (G.D.) isimli şahıslar 26.01.2021 günü “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti” suçu kapsamında sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”