GündemManşetEMNİYET SUÇ VE SUÇLULARLA MÜCADELEDE KARARLI 

3 ay ago

Güvenlik güçleri tarafından huzur ve güven ortamının tesisi, vatandaşların mal ve can güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalar kararlılıkla devam ediyor.

Burdur Valiliği Basın Bürosu yapılan çalışmalarla ilgili basın açıklaması yayınladı.

Valilikten yapılan açıklama şöyle; “İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 01.07.2020 ile 09.07.2020 tarihleri arasında 3.838 şahsın GBT sorgulamaları yapılmış, çeşitli suçlardan aranan 20 kişi yakalanarak adli mercilere intikal ettirilmiş ve 15’i tutuklanmıştır.

Belirtilen tarihler arasında toplam 188 olay meydana gelmiş, bu olaylardan 173’ü aydınlatılmış, geri kalanlarının aydınlatılmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.

İlimizde daha önceki tarihlerde meydana gelen faili meçhul olayların aydınlatılmasına yönelik yapılan çalışmalarda 8 Faili Meçhul olay aydınlatılmış, yakalanan 9 şahıstan 4’ü tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

Meydana gelen olaylarda 1 adet ruhsatsız silah, 7,64 gram esrar maddesi, 14.642 Lt kaçak içki, 78.410 TL’lik sahte çek ele geçirilmiş, hırsızlık olaylarına konu olan 3 motosiklet ile 1 adet açık kasa kamyonet gerçek sahiplerine teslim edilmiştir.

Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğümüzce, belirtilen tarihler arasında 9.373 araç kontrol edilmiş, 460 araç sürücüsüne ve 2.160 araca farklı kural ihlallerinden idari trafik para cezaları yazılmıştır.

Covid 19 ile mücadele kapsamında il merkezimizde maske takma kuralını ihlal ettiği tespit edilen 9 şahıs ile çevreyi rahatsız edecek şekilde açıkta alkol alan 6 şahıs hakkında gerekli tutanak tanzim edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kodlama : SadeMedia Interactive