ManşetEmniyet Müdürü Arif Çankal: “Tüm tedbirler Burdur halkının güvenliği için”

2 sene ago

Yaklaşık 4 ay önce Burdur’da göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Arif Çankal’a Gazetemiz Muhabirleri Filiz Eryılmaz ve Ali Kapan nezaket ziyaretinde bulunarak Müdür Çankal’dan, çalışmaları ve Burdur hakkında görüşlerini aldılar.

İl Emniyet Müdürü Arif Çankal; “Burdur güzel bir şehir. Huzur şehri dedikleri kadar var. Gerçekten huzurlu, insanları birbirine saygılı şirin bir şehir. Burdur’dan önce birçok şehirde görev yaptım. Özellikle Doğu illerinde yaptığım görevler ve olaylar sonrasında Burdur bana çok sakin geldi. Burdur’da sadece trafik sorunu çok yoğun. Küçük bir şehir ama araç sayısı çok fazla. O yüzden park sorunları ve trafik akışını aksatmalar çok yaşanıyor.

Bir de alkollü ve hızlı araç kullanımı çok fazla. Biz de bunlarla ilgili önlemlerimizi alıyoruz. İlk geldiğim dönemlerde aldığım asayiş tedbirleri Burdur halkı tarafından yadırganmıştı.

Her ne kadar küçük şehir, sakin şehir desek te biz tedbirlerimizi almak zorundayız. O yüzden her gün akşam devriyelerimiz görev yapıyor. Yol kontrollerimiz de sıkı denetimlerimiz var. Çünkü; Burdur Antalya ve Muğla illerine geçiş güzergâhında. O yoldan geçen herhangi bir suçluyu biz gözden kaçırırsak ve gittiği şehre zarar verirse o şehrin vebalini biz de taşırız. Çünkü; bizim güzergâhımızdan geçerek o şehre ulaşacak. Arkadaşlarımız gerçekten çok fedâkarca çalışıyorlar. Burada görev yapan Emniyet mensubu arkadaşlarımız hep çift görev yapıyor. Mesaisi bittikten sonra devriyeye çıkıyor. O yüzden tüm personelime özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Burdur halkı da alınan sıkı tedbirlerden dolayı rahatsız olmasın. Tüm tedbirler onla rın, ailelerinin ve çocuklarının Burdur’da huzur içerisinde yaşamalarını sağlamak için. Burdur halkının güvenliği ve huzurunu sağ- lamak bizim görevimiz ve biz bunun için buradayız. Görevimizi de en iyi şekilde tüm personelim ile birlikte yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive