Burdur’da güvenlik güçleri tarafından il genelinde huzur ve güven ortamının sağlanmasına yönelik, mal varlığına karşı işlenen suçların önlenmesi, suç/suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam ediliyor.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 21.08.2022 günü Şirinevler Mahallesinde faaliyet gösteren bir vakıf binasından yaklaşık 7.000 TL değerinde elektronik eşyanın çalınması sonucu meydana gelen; İş Yerinden ve Kurumdan Hırsızlık, Konut Dokunulmazlığının İhlali, Mala Zarar Verme, Suç Eşyasının Satın Alınması veya Kabul Edilmesi olaylarında şahıs/şahısların tespiti ve yakalanmasına yönelik çalışma yapıldı.

Yapılan çok yönlü ve kapsamlı çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen B.Ş., M.B. ve K.I. isimli şahıslar, çalıntı malzeme ile birlikte 24.08.2022 günü İlimizde yakalanarak gözaltına alındı. K.I. isimli şahıs ifadesinin ardından serbest bırakılırken B.Ş. ve M.B. isimli şahıslar ise sevk edildikleri adli mercilerce tutuklandı.