Sürpriz açıklama geldi. Emeklilere hem o fatura tamamen ücretsiz olacak hem de bin 500 TL para yardımı yapılacak.

Seyyanen zam bekleyen emekliler ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Zam ile ilgili henüz bir ortada çalışma yokken gündeme ‘Emekli Kart’ uygulaması alındı.

En düşük emekli maaşı alanlara verilmesi planlanan ‘Emekli Kart’ uygulaması belediyelerde hayata geçirilmeye başlandı.

İlk olarak Gaziantep Belediyesi ‘Emekli Kartı’ uygulamasını devreye soktu. Gaziantep’te uygulamaya geçen Emekli Kart’a bir rakip de CHP’den geldi.

CHP’nin İzmir Adayı Cemil Tugay da göreve gelir gelmez emekliler ile ilgili yapacağı çalışmaları aktardı.

47463923-30c34db3-original

EMEKLİ KART UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLECEK

Emekli kart ile ilgili hükümet, emeklilerin bu kart ile belediyenin lokantalarında ve sosyal tesislerinde, ayrıca su faturalarında indirim haklarından yararlanabileceğini belirtmişti.

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’da ‘Emekli kart’ uygulamasını hayata geçireceklerini belirtti.

Gazeteci İpek Özbey’e konuşan Cemil Tugay, İzmir’de 578 bini 65 yaş üzeri olmak üzere toplamda 1 milyon 200 bin civarı emeklinin olduğunu açıkladı.

EMEKLİLERE 1500 TL DESTEK VERİLECEK

Emeklilerin düşük maaş sebebiyle geçim sıkıntısı yaşadığını ifadede eden Tugay, emeklilere destek olabilmek açısından dayanışma kartı vereceklerini açıkladı.

Hedeflerinde özellikle 65 yaşın üzerinde emekli maaşıyla geçinen ihtiyaç sahipleri olduklarını dile getiren Tugay, emeklilere kira, fatura, market alışverişi desteği kapsamında 1000 – 1500 TL gibi destek vereceklerini söyledi.

Bunun yanı sıra ayrıca su faturalarında 4 metreküplük miktarını tamamen ücretsiz vermeyi, 4 metreküp üzerindeki fatura kısmında da yüzde 50 indirim yapacaklarını ifade eden CHP’nin İzmir adayı Tugay, göreve gelir gelmez bu paketi devreye sokacaklarının altını çizdi.