Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? İkramiye erken yatar mı? Emekli aylığı alanlar, yılda iki kez bayram ikramiyesi ödemesi alıyor. Kurban Bayramı emekli ikramiye ödemesi ne zaman 2024? Kurban Bayramı emekli ikramiyesi erken mi yatacak mı?

Bayram ikramiyesi ödeme tarihleri 2024 gündeme geliyor. Kurban Bayramı emekli ikramiyesi erken yatar mı ve ikramiye ödeme tarihleri ne zaman olduğu araştırılıyor. Emekli maaşı alan vatandaşlar, yılda iki kez bayram ikramiyesi alma hakkına sahiptir. Emekli maaşı alanlar emekli bayram ikramiyesi ödemesi için tarih beklemeye başladı. Emekli bayram ikramiyesi erken yatar mı?

günlük yol ve yemek parası

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ MAAŞ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi ödemeleri, bayramın hemen öncesinde hesaplara yatırılmıştır. Ancak, Kurban Bayramı emekli ikramiyesinin ödeme tarihlerine dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Ramazan Bayramı emekli ikramiyesi, 2 ile 5 Nisan tarihleri arasında hesaplara yatırıldı. 4A (SSK) kapsamında gelir ve maaş alanların ödeme günleri 17 ve 18 olanlara 2 Nisan'da; 19, 20, 21 ve 22 olanlara 3 Nisan'da; 23, 24, 25 ve 26 olanlara ise 4 Nisan'da ikramiyeler yatırılmıştı.

maaszampara-1475917_1

EMEKLİ İKRAMİYESİ ERKEN YATACAK MI?

Kurban Bayramı arefesi 2024 yılında 15 Haziran gününe denk geliyor ve bayram ise 16-19 tarihleri arasında kutlanacak.

PTT Personel Alımı: Kimler Başvurabilir? PTT Personel Alımı: Kimler Başvurabilir?

Bu durumda, emekli bayram ikramiyelerinin ödemelerinin de 15 Haziran'dan önce gerçekleştirilmesi bekleniyor. Tahminlere göre, ikramiyelerin 3-14 Haziran tarihleri arasında hesaplara yatırılması öngörülüyor.

para-vergi-1501882_1

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

Emekli ikramiyeleri, son artışlarla birlikte 3 bin TL seviyesine yükseltilmiştir. Ramazan Bayramı'nda hesaplara 3 bin TL yatırıldı. İkramiye ödemelerinden dul ve yetim maaşı alanlar, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler ve 65 yaş aylığı alanlar faydalanıyor.

EMEKLİ MAAŞ HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: HABER MERKEZİ