Emekliye 5000 TL ikramiye konusunda, birçok emeklinin bu ikramiyeden faydalananaması üzerine birçok siyasi parti lider, milletvekili, oda başkanı kapsamın genişletilmesi ile ilgili çağrılarda bulunmuştu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamasıyla birlikte bu kapsamın genişletileceği duyurulmuştu.

Yapılan çalışanlar sonucunda Cumhuriyetin 100. yılında bütün çiftçi emeklilerine yapılan girişim ve istişareler sonucunda  5 bin TL ikramiye verilmesi kararlaştırıldı.

Bununla ilgili olarak Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel de açıklamalarda bulundu. Başkan Özel açıklamasında, 

Cumhuriyetin 100. yılında bütün emeklilerimize bir kereye mahsus verilmesi planlanan 5 bin TL ikramiye, çıkarılan kanun ile çalışan emeklilere, ÇKS’ye ve diğer odalara kayıtlı üyelere verilmemesi karara bağlanmıştı.

Tarım sektöründe bu uygulama üretimde kayıtdışılığa neden olabileceği  ve halen işinin başında olan çiftçi emeklilikleri başta olmak üzere çalışan emeklilerin verilen ikramiyeyi almalarının sağlanması için geçtiğimiz günlerde mücadelemizi yayın basın örgütleri vasıtasıyla dile getirmiştik.

Yapılan girişim ve istişareler sonucunda, tüm emeklilerimize 5 bin TL ikramiye verilmesi kararlaştırılmıştır.

Verdiği talimat ile bu yanlıştan dönülmesini sağlayan,
Cumhurbaşkanımız 
Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a
Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanımız Şemsi BAYRAKTAR’a, emeği geçen bütün siyasetçilerimize, bürokratlarımıza, ulusal ve yerel basınımızın güzide çalışanlarına, emekli çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Çalışan emeklilerimize hayırlı olsun.

Bilal ÖZEL
Bucak Ziraat Odası Başkanı

ifadelerini kullandı.

Kaynak: KADRİYE ÇETİN