EğitimGündemManşetEğitim kenti Burdur’a YAKIŞAN SINIFLAR

1 sene ago

Burdur merkezdeki Kışla İlkokulu “BİLGE FCL Sınıfı” ve Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu “Minik Dahiler FCL Sınıfı”, Future Classroom Lab (FCL) projesi kapsamında ülkemizinde üyesi olduğu Avrupa Okul Ağı’ndan akreditasyon alma başarısı gösterdi.

Okul idarecileri ve öğretmenleri ile, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi koordinesinde oluşturulan Kışla İlkokulu “BİLGE FCL Sınıfı” ülkemizde akreditasyon almaya hak kazanan 6 FCL sınıfından biri olmakla birlikte, ilimizin ilk FCL sınıfı oldu. Zübeyde Hanım Anaokulu Minik “Dahiler FCL Sınıfı” ise; Türkiye’de FCL akreditasyonu alan ilk anaokulu oldu.

Zübeyde Hanım Anaokulu Minik “Dahiler FCL Sınıfı” ise Türkiye’de FCL akreditasyonu alan ilk anaokulu oldu.

Brüksel’deki Avrupa Okul Ağı tarafından desteklenen çalışmaları temel alan, Future Classroom Lab (FCL) projesi, öğrenmeye ve öğretmeye 21. Yüzyıl becerilerini dahil ederek, eğitimde değişen stilleri desteklemek ve geleneksel dersliklerin ve diğer öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamak için oluşturulmuş bir proje…

Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir “Yaşayan Laboratuvar” olarak tasarlanmış.

Ayrıca fiziksel alanların, kaynakların, öğrenci ve öğretmenlerin değişen rollerinin ve farklı öğrenme stillerinin gelişimini desteklemekte.

6 farklı öğrenme alanından oluşan Future Classroom Lab (Geleceğin Sınıfı Laboratuvarı) projesi kapsamında Avrupa’da akreditasyon almaya hak kazanan toplam 39 FCL sınıfı bulunmakta.

Avrupa Okul Ağı koordinesinde, Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Ülkemizde ki Future Classroom Lab (FCL) projesi çalışmaları kapsamında Kışla İlkokulu Wise Class (Kışla Bilge Sınıfı) ile Türkiye’de FCL akreditasyonu alan 6 okuldan biri olmuş; Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Minik Dahiler Sınıfı ise Ülkemizde akreditasyon alan ilk Anaokulu olma başarısını gösterdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive