Eğitim Bir-Sen Burdur Şubesi, iş yeri temsilcileri ile toplantıda buluştu.

Burdur Şeker Fabrikası Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Eğitim Bir-Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut, “Eğitim Bir-Sen Burdur Şubesi olarak salgın sürecinin de etkisiyle Merkez ilçedeki siz değerli iş yeri temsilcilerimizle uzun bir aradan sonra yeniden bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum. İş yeri temsilcilerimiz olarak sizler bu sendikanın sahadaki ve çalıştığınız kurumlardaki ilk muhatabı, temsildeki ilk temel taşısınız. Gerek üyelerimiz gerekse eğitim çalışanlarımız sahada karşılaşılan sorunları ve çözüm önerilerini, paylaşılacak ve aktarılacak konuları ilk önce sizlerle iletişime geçerek bizlere, genel merkezimize aktarılması istemektedirler. Onun için sizler ve temsiliyetiniz sendikamız açısından son derece önemlidir.” dedi.

Eğitim Bir-Sen Burdur Şube Başkanı Murat Bulut konuşmasında şunları kaydetti;

“Her kazanım bir mücadele sonunda gerçekleşmiştir”

“Aynı zamanda gerek şube olarak bizim yapmış olduğu girişimlerimiz ve faaliyetlerimiz olsun, gerek genel merkezimizin mücadelesi ve kazanımları olsun sizlerin aracılığı ile sahaya ve çalışanlara daha sağlıklı ve anlaşılır bir şekilde aktarılmaktadır.  Bu yüzden belki daha sık bir araya gelmemiz, daha çok iletişim halinde bulunmamız gerekmektedir. Çünkü bize ait olmayan ama bizimmiş gibi alanda kurulan cümlelere zaman zaman rastlıyor, algı operasyonu yapmak isteyenlerin olduğunu görüyoruz. Değerli dostlar, hem Eğitim Bir-Sen hem Memur-Sen olarak ülkesi, üyesi ve tüm kamu çalışanları adına mücadelen kaçınmayan büyük bir teşkilatız. Dünün konuşulan konuları ve sorunları sendikamızın gayreti ile bugün çözüme kavuşturulmuş, kazanıma dönüştürülmüş ve dönüştürmeye devam etmektedir. 3600 Ek gösterge, sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi, öğretmenlik meslek kanunu, toplu sözleşme ikramiyesinin artırılması gibi önemli başlıkların bazılar artık bugün Memur-Sen ile çözüme kavuşmuş bazılarında kavuşmak üzeredir. Bundan sonraki süreçlerde de Vergi diliminin %15 e sabitlenmesi, 4688 sayılı yasanın işçi sendikalarındaki gibi formata oturtulması gibi önemli başlıklar yine bizim gündemimizde olmaya devam edecek ve çözüme kavuşacaktır inşallah.  Sizlerin sahadan bize destek vermeniz ve ailemizin güçlenmesine katkılarınız devam ettikçe kamu çalışanlarımız adına kazanımlarımız devam edecektir. Çünkü her mücadele belki kazanıma dönüşmez ama, her kazanım bir mücadele sonunda gerçekleşmiştir.  Toplu sözleşme başta olmak üzere, KİK ve KPDK toplantıları, yapılan ikili görüşme ve diplomasiler bu anlamda yaptığımız önemli adımlardır.

“Aday olmamla ilgili yasal ve tüzüğümüz açısından hiçbir engel yok”

Sendikal mücadelede istişareli hareket ve tutarlı davranış son derece önemlidir.

Yeri gelmişken bir konuya açıklık getirmek istiyorum. Belki daha erken ancak yanlışı düzeltmek adına gerekli bir konu. Şahsımın Kasım 2022 de yapılacak normal kongremizde aday olamayacağı, bu döneminin son olduğu gibi kafa karıştıran cümleler kurulduğunu duyuyorum. Şunu net ifade edeyim aday olmamla ilgili yasal ve tüzüğümüz açısından hiçbir engel yoktur. Eğer Rabbim izin, ömür ve sağlık verir, sizlerde desteklerseniz bir dönem daha yürütmeyi planlıyorum. Tabii ki her şeyin hayırlısına talip olmak lazım. Kıymetli dostlar sizlerle yaptığımız bu toplantının önemine binaen katkı ve katılımlarınız için Şube Yönetim Kurulu adına her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sahada bize desteklerinizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdüreceğinize, daha güzel ve bereketli günlerde buluşacağımıza inanıyor hepinize saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.”