İspanya’nın Mallorca adasında yapılacak Süper Senyör Dünya Tenis Şampiyonasına Burdur’da yaptığı antrenmanla hazırlanan Seyhan Tülay Mungan turnuvada iddialı.

Dünya Veteranlar Tenis Turnuvası İspanya’nın Mallorca Kenti’nde 8-15 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Türkiye’yi temsil edecek dört sporcudan birisi olan Seyhan Tülay Mungan (67) turnuvaya Burdur Tenis İl temsilcisi Hasan Korkmaz nezaretinde günde 4 saat antrenman yaparak hazırlanıyor.

Turnuvada 9’uncu defa milli formayla mücadele edeceğini söyleyen Mungan, “2000 yılında 45 yaşında tenise başladım. Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Yüzme, Kayak, Dağcılık, futbol, Tüplü dalış bütün sporları yaptım. Hergün denize giriyorum, güne yüzerek başlıyorum. 2003 yılında 25 yaşındaki kızımı trafik kazasında kaybettim. Üç yıl ara vermek zorunda kaldım. Daha sonra tekrar sahalara döndüm. Çünkü biliyordum bunun bana kuvvet vereceğini. Gerçektende oynarken topla, raketle, sahayla bütünleşiyorum ve onla kendimi aştım. Dört yıl önce eşimi de kaybettim. O da çok iyi bir sporcuydu ve benim en büyük destekçimdi. Küçük kızımda Antalya’da Beden Eğitimi hocası ve  Plates eğitmenliği yapıyor. Ben de plates eğitmenliği yapıyorum ve haftada 3 gün pandemi dolayısıyla online ders veriyorum. ” dedi.

Dokuzuncu defa milli takıma seçildiğini belirten Mungan, “8 Ekim’de İspanya Mallorca’ya gideceğim. Bu turnuvaya Burdur’daki toprak kortta Hasan Korkmaz hocam ile çalışıyoruz. Allah sağlık verdikçe hangi yaşa kadar olur bilmiyorum ama bu spora devam edeceğim.” diye konuştu.

Burdur Tenis İl Temsilcisi Hasan Korkmaz’da ,”Seyhan hanım Mallarco öncesi bir kamp teklif etti. Gurur duyarak kabul ettim. Kendisi çok iyi bir oyuncu. Israrcı, arkadaşlarının dediği gibi ben de onun için duvar tabirini kullanıyorum. Turnuvada kendisine ve takım arkadaşlarına başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.