EğitimEkonomiManşetÜniversite-MAKÜ“DSYB ile yeni projeler yapmayı hedefliyoruz”

4 sene ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, geçtiğimiz gün, rektörlük danışmanı Doç. Dr. Ömer Tekşen’ le birlikte, Burdur İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB)’ni ziyaret etti. DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Özcan’ın makamında yapılan ziyarette; Burdur DSYB ve MAKÜ’nin ortak projeleri, 2011 yılından bu yana Veteriner Fakültesi ile yapılan eğitim çalışmaları ve Üniversite-DSYB ortaklığında oluşturulabilecek yeni projeler konuşuldu.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ziyarette yaptığı konuşmada; “Burdur’un hayvancılıktaki marka değerini korumak ve geliştirmek için Burdur DSYB ile yeni projeler yapmayı hedefliyoruz” dedi.

“Üniversitemizle birlikte, yetiştiricilerimize ulaşmayı amaçlıyoruz” diyen Burdur DSYB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Özcan, ziyarete ilişkin şunları söyledi: “Birliğimiz olarak, Üniversitemizin yetiştiriciler için büyük bir nimet olduğunu düşünüyorum. Veteriner Fakültesi yetiştiricimizin zorda kaldığında kapısını çaldığı, hayvan yetiştiriciliği hakkında yol gösterici bir haldedir. Birliğimiz ve Veteriner Fakültesi ile 2011 yılında başladığımız eğitim çalışmalarımız çok verimli olmuştur. Her zaman söylediğim gibi, hocalarımızın bilgileri sahada yetiştiricimizle buluşmalı ve yetiştiricimizin bu bilgileri almasını sağlamalıyız. Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın öncülüğünde Üniversitemiz ve Burdur DSYB olarak yetiştiricimize ulaşacak, Burdur Hayvancılığını Aile işletmeciliği yapısını da göz önünde bulundurarak yeni projeler yapacağız.”

Hayvancılığın Burdur ekonomisinde itici güç olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ise; “Mermercilik ve süt hayvancılığı, Burdur ekonomisinin bel kemiğidir. Hayvancılık, aynı zamanda genel ekonomik anlamda da Burdur’un itici gücüdür. Üniversite olarak, hayvancılık alanında bir çok proje ürettik. Burdur’un hayvancılıktaki marka değerini korumak ve geliştirmek için Burdur DSYB ile yeni projeler yapmayı hedefliyoruz. Öncelikle Burdur hayvancılığının genel durumunu belirleyerek, ihtiyaçları tespit edeceğiz. Yaptığımız bu tespitler sonucunda da Burdur DSYB ile projeler üreteceğiz” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive