ManşetDSİ’den BURDUR’da REKOR YATIRIM

2 sene ago

Son yıllarda Burdur’a yatırım yapan kamu kurumlarının en başında gelen, baraj, gölet, taşkın koruma, dere ıslahları, kapalı sulama projelerini hayata geçiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Devlet Su İşleri (DSİ) 2018 yaz sezonunda da yatırım atağını sürdürüyor…

826 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Devlet Su İşleri (DSİ) Burdur 182. Şube Müdürlüğü 2018 yılı iş sezonu, dün düzenlenen bir törenle başladı. Programın açılış konuşmasını yapan DSİ 18.Bölge Müdür Yardımcısı Göktuğ İlter, ilimizdeki DSİ yatırımları hakkında bilgi verdi. “2017 yılında yaklaşık 171 milyon TL’lik bir yatırım harca- mamız oldu” diyen İlter, “2018 yılı yatırım programında 62 adet işimiz bulunmakta, bunların 6 adedi büyük su işi. Burdur içme suyu İshale Hattı, Arıtma Tesisi ve Gölhisar Yenilemesinin de bulunduğu 6 adet büyük su işi, 56 tane de küçük su işi bulunmaktadır. Bu yıl ki yatırımlarımızın değeri 826 milyon TL” bilgisini aktardı.

VALİ YILMAZ’DAN REFAH VURGUSU

İlimizdeki DSİ yatırımlarını yakından takip eden Vali Şerif Yılmaz konuşmasında DSİ yatırımlarını değerlendirdi. Vali Yılmaz, “Burdur ilinde en ücra köşelere varıncaya kadar devletimizin yapmış olduğu hizmetlerle, insanlarımızın hem gelir seviyesi yükseltilip, hem de refahla beraber huzur içinde, güvenlik ve sağlık içinde yaşamasını sağlamış olacağız.” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive