Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce Burdur’a yaklaşık 15 milyon TL ek ödenek aktarıldı. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, kentte devam eden taşkın koruma, gölet, içme suyu arıtma gibi devam eden yatırımlar için yetkililer ile görüştüklerini açıkladı.

Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, her bir yatırım için ayrı ayrı görüştüklerini belirterek Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce ek ödeneğin ayrıldığını Burdurlulara müjdeledi.

“YAKLAŞIK 15 MİLYON TL EK ÖDENEK”

Milletvekilleri Özçelik ve Uğur açıklamasında, ‘’Burdur’umuzda devam eden tüm yatırımları yakinen takip ediyoruz. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzce Burdurumuzda yatırımlarda harcanması amacıyla yıl sonu ek ödenekler olarak Beyköy göleti ve yükseltilmesi ve iyileştirilmesi için 4.400.000 TL, Çavdır Ambarcık Koca Mustafa Göleti için 2.500.000 TL, Ağlasun Mamak kurtuluş göleti için 1.000.000 TL, Yeşilova örencik regülatörü için 1.350.000 TL, Yeşilova Taşkın koruma için 800.000 TL, Gölhisar toplulaştırma için 500.000 TL, Burdur içmesuyu Arıtma için 3.000.000 TL aktarılmıştır. Burdurumuza hayırlı olsun. Çalışmalar hızla devam edecektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, daha çok yatırım için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz’’ şeklinde açıklamada bulundular.