Devlet Su İşleri DSİ Bölge Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenevi ASO müdürlüğü bünyesinde olmak üzere kadrolu devlet işçisi alımı yapılacak. İşte detaylar.

Devlet Su İşleri DSİ 21. Bölge Müdürlüğü İle Gölova Selahattin Ayan Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü için işçi alımları açıklandı. Kadrolu devlet işçisi alımı başvuru süreci, şartları ve tüm detayları hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

DSİ personel alımı şartları nelerdir?

1 aşçı alımı için en az ilkokul en fazla Ortaöğretim (Lise ve Dengi) okul mezunu olmak, Kadın/Erkek 18-40 (10.06.2006 - 4.06.1984 tarihleri arasında doğan kişiler) başvurabilir. Mesleki ve Teknik Eğitim Liselerinin Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ile Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Aşçılık veya Mutfak bölümlerinden/dallarından, birinden mezun olmak veya ilanın yayımlanmasından önce alınmış MEB onaylı Aşçılık dalında Ustalık belgesine sahip olmak veya ilanın yayımlanmasından önce en az 1 yıl aşçı olarak çalıştığına dair bonservis veya çalışma belgesi almak.

Bonservis veya çalışma belgesi ile ilana başvuranların, bonservis veya çalışma belgesi sundukları işyerlerinde en az ilanda aranılan süre kadar çalıştıklarını barkodlu SGK dökümü (meslek kodu ayrımına göre) ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

Öğretmenevi personel alımı şartları nelerdir?

1 Kapıcı-Kaloriferci alımı için en az ilkokul en fazla ilköğretim, kadın-erkek 18 yaş üstü adaylar başvurabilir. Öğretmenevleri 24 saat hizmet verdiğinden gece çalışması engeli olmaması gerekiyor.

Zeynep Bastık'ın Yeni Aşkı Serkay Tütüncü mü? Zeynep Bastık'ın Yeni Aşkı Serkay Tütüncü mü?

İŞKUR personel alımı başvuru süreci nasıl olacak?

DSİ İş İlan No (00008336559), MEB öğretmenevi İş İlan No (00008338336). Adaylar başvurularını 10 Haziran 2024 tarihine kadar İŞKUR e-Şube'den online olarak, ALO 170 nolu hattan veya işkur hizmet birimlerinden başvurularını yapabileceklerdir.

Kaynak: HABER MERKEZİ