Devlet Su İşleri DSİ bünyesinde yeni kadrolu işçi personel alımı başvurusu açıklandı. DSİ'den yayımlanan ilana dair tüm detaylaro hemen bu yazımızda bulabilirsiniz.

Devlet Su İşleri (DSİ) 3. Bölge Müdürlüğü, Eskişehir'deki merkezinde görevlendirilmek üzere engelli aşçı alımı yapıyor. Engelli bireylere yönelik bu özel istihdam fırsatı, mutfakta yeteneklerini sergilemek isteyenler için kaçırılmayacak bir şans sunuyor. İşte başvuru süreci ve tüm detaylarının yer aldığı haberimiz.

Personel Alımına Kimler Başvurabilir?

Bu eşsiz fırsata başvurabilmek için, en az %40 engelli sağlık kurulu raporuna sahip olmanız ve aşağıdaki eğitim şartlarından birini sağlamanız gerekiyor:

  • Aşçılık, Mutfak, Turizm-Mutfak, Gastronomi, Mutfak Sanatları ve Yiyecek İçecek Hizmetleri gibi alanlarda lise eğitimi almış olmak

  • Aşçılık alanında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı bir ustalık belgesine sahip olmak

  • 24 Haziran 2024 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak

    BİM 16 Temmuz Salı aktüel kataloğunda bu hafta hangi ürünler var? BİM 16 Temmuz Salı aktüel kataloğunda bu hafta hangi ürünler var?

İşçi Alımı Seçme Süreci Nasıl İşleyecek?

Başvurular arasından noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek adaylar, mülakat ve uygulama sınavına davet edilecek. Bu sınavda, mesleki bilgi ve becerilerinizi sergileme fırsatı bulacaksınız. Sınavı başarıyla geçen adaylar, DSİ'nin deneyimli kadrosuna katılma hakkı kazanacak.

Devlet Su İşleri personel alımı başvuruları

DSİ, engelli aşçı olarak işe alınan bireylere 4 aylık bir deneme süresi uygulayacak. Bu süre zarfında başarılı olan adaylar, 3 yıl boyunca Eskişehir'deki DSİ 3. Bölge Müdürlüğü'nde görev yapma imkanına sahip olacaklar. Mutfakta harikalar yaratabileceğinize inanıyorsanız ve engelli bireylere yönelik bu özel istihdam fırsatından yararlanmak istiyorsanız, başvurunuzu 28 Haziran 2024 tarihine kadar yapmayı unutmayın. Başvurular İŞKUR üzerinden e-Şube’den ALO 170 nolu hattan ve İŞKUR hizmet noktalarından yapılabilir.

Kaynak: Haber Merkezi