ÇevreManşetDRENAJ atağı sürüyor

5 sene ago

Burdur Belediyesi ekipleri, 4 bin metre yağmur suyu drenaj hattını tamamladı

Burdur Belediyesi’nin bu yılki iş sezonunda altyapı hizmetlerinde en çok önem verdikleri konulardan biri de drenaj yatırımları oldu. Belediye’nin yeni yönetimi yağmur suyu, drenaj çalışmalarına öncelik veriyor.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yakından takip ettiği, Başkan Yardımcısı Ali Say’ın sahada tatbik ettiği çalışmalarda önemli aşama kaydedildi. Burdur Belediyesi yağmur suyundan kaynaklanan su taşkınlarının önüne geçebilmek için yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Şirinevler Mahallesi ve Bozkurt Mahallesi, Kışla Caddesi, Stadyum Caddesi, Eski Ortaokul Caddesi, 27 Mayıs Caddesi, Namık Kemal Caddesi, İsmet İnönü Bulvarı’nda Toplam 4 bin metre yağmur suyu drenaj hattını tamamladı. Ekipler Özgür Mahallesinde yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamada, drenaj çalışmalarını ele alan, altyapıya büyük önem verdiklerini belirten Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, “Yoğun yağışlarla geçen kış ve bahar mevsiminde yaşanan sorunları gidermek için çalışma başlattık. İller Bankası işbirliği ile planlanan 10 milyon liralık bir yağmur drenaj projesi vardı. Burdur Belediyesi olarak kendi ekibimizle birlikte yağmur drenaj hattını yapıyoruz. 3 bin metre yağmur suyu drenaj hattı daha döşenecek. 2015 yılı içerisinde Burdur’un drenaj sorununu büyük ölçüde tamamlayacağız” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive