ManşetSporDown Sendromlu Kemal’in jimnastik başarıları sürüyor

3 sene ago

22-24 Mayıs 2017 tarihleri arasında İzmir ilinde düzenlenen Türkiye Özel Çocuklar Jimnastik Şampiyonasında Burdur Özel Eğitim Ortaokulu öğrencisi Kemal Mert Morsümbül 15 yaş grubunda Türkiye ikincisi olarak, gümüş madalya ile yine Burdur’un gururu oldu.

78 spor kulübü ve 156 sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonasın- da Down Sendromlu 15 yaşındaki özel çocuk Kemal Mert Morsümbül aldığı derece ile hem ailesini, hem de öğretmenlerini sevindirdi.

Özel çocuk Kemal Mert Morsümbül, seneye birincilik hedefliyor. Kemal, “jimnastiği çok seviyorum. Bir dahaki sefere birinci olarak geleceğim” dedi.

Annesi Hacer Morsümbül; “Kemal jimnastik sporunu gerçekten çok severek yapıyor, onun küçük dünyasındaki en büyük mutluluklardan bir tanesi. Aldığı derece onu ve bizleri çok mutlu etti. Benim çocuğum gibi birçok özel çocuk o yarışmadaydı. Hepsi birbirinden yetenekli hareketler sergilediler. Aslında onların derece alması değil bir şeyleri başarabilmelerinden dolayı yaşadıkları mutluluk görülmeye değerdi.

Son yıllarda engellilerimiz birçok spor ve iş dalında yer alarak başarılar gösteriyorlar. Bu da engelli çocuklara ve bireylere verilen değeri gösteriyor. Onların topluma kazandırılmasında herhangi bir spor dalı çok önemli. Hem fiziksel gelişimleri açısından hem de sosyal alanda kendilerini gösterebilmeleri açısından sporun çok büyük faydası var. Biz bunu Kemal Mert’te çok rahat gözlemleyebiliyoruz. Oğlumun daha büyük başarılar elde etmesi için her zaman elimizden gelen desteği ona vereceğiz” dedi.

Filiz ERYILMAZ

Kodlama : SadeMedia Interactive