Keçiborlu ilçesine bağlı Senir Kasabası’nda yaşayan 59 yaşındaki V.D., kendisini telefonla arayan ve banka görevlisi olarak tanıtan bir dolandırıcının kurbanı oldu. Dolandırıcı, V.D.'ye cep telefonuna gelen şifreyi söylemesi için ikna etti ve bu şifreyi kullanarak V.D.'nin banka hesabından 21 bin lirayı başka bir hesaba aktardı.

2 Grup Arasındaki Kavga Kanlı Bitti 4 Kişi Yaralandı 2 Grup Arasındaki Kavga Kanlı Bitti 4 Kişi Yaralandı

Dolandırıcılık Olayının Ayrıntıları

Olay, geçtiğimiz günlerde Keçiborlu’nun sakin ve huzurlu kasabalarından biri olan Senir'de gerçekleşti. Telefon dolandırıcısı, V.D.'yi arayarak banka görevlisi olduğunu ve bazı güvenlik işlemleri için cep telefonuna gelen şifreyi paylaşması gerektiğini söyledi. İkna olan V.D., cep telefonuna gelen şifreyi dolandırıcıya verdi. Bir süre sonra banka hesabını kontrol eden V.D., 21 bin liranın başka bir hesaba aktarıldığını fark etti.

Dolandırıldığını Anlayan V.D. Şikayetçi Oldu

Başına gelenleri fark eden V.D., hemen durumu yetkililere bildirdi ve dolandırıcıdan şikayetçi oldu. Olayla ilgili olarak güvenlik güçleri soruşturma başlattı. Yetkililer, vatandaşları bu tür dolandırıcılık olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kaynak: Haber Merkezi