Diyanet-Sen Burdur Şube Başkanı Bünyamin Özdaş, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in 4-6 yaş Kur’an Kursları ile ilgili açıklamalarına tepki  gösterdi.

Özdaş; ” CHP Grup Başkan Vekili Diyanet’in Kur’an Kursları için Ortaçağ karanlığı eğitimi diyor.  Sayın Özgür Özel sizin Kıbleniz olan Batıda çocuklar 3 yaşından itibaren kilisede eğitim almaya başlıyor niçin onlara ortaçağ karanlığı demiyorsunuz?  Evlenenler kilisede evleniyor niçin ortaçağ karanlığı demiyorsunuz? Cumhurbaşkanı, Başbakan İncil’e yemin ederek göreve başlıyor niçin ortaçağ karanlığı demiyorsunuz? Sizin derdiniz nedir? İçinizdekini açıkça söyleyin de bilelim? Ben söyleyeyim. Sizin  derdiniz eğitim değil apaçık İslâm düşmanlığı ortaçağ kelimesinin başka bir izahı olamaz” dedi. 

“4-6 yaşındaki bir çocuğa Diyanet Kur’an Kurslarında ne öğretmiş olabilir merak edip araştırdınız mı?” diyen Özdaş şunları söyledi; “Örneğin büyüklere saygıyı, doğruluğu, sofra adabını, merhameti, vatan sevgisini,bayrak sevgisini, Anne Babaya saygıyı, şükretmeyi, yemekten sonra dua etmeyi, temizliği, şefkati, canlılara merhameti, doğayı korumayı öğretmiş olabilir mi? Hani sizin ortaçağ karanlığı dediğiniz şeyler. Siz milletin vekili değilsiniz çünkü siz bu milletin değerlerine ortaçağ karanlığı diyorsunuz. Milletin vekili milletin değerlerine ortaçağ karanlığı diyemez saygı duyar, saygı gösterir. Diyanet in 4-6 yaş Kur’an Kurslarında her partiye mensup ailelerin çocukları eğitim görüyor ve bütün aileler memnun siz bir vekil olarak bu Kur’an Kursları daha nasıl güzel eğitim verebilir? Onun gayretinde olmalısınız. Sayın Özel anlamaya çalışın, araştırın siz kazançlı çıkarsınız, Siz de çocuklarınızı Diyanet ‘ın 4-6 yaş Kur’an kurslarına gönderin emin olun çok memnun olacaksınız. Selâm ve dua ile.”