Diyanet Birlik-Sen Akdeniz Bölge Başkanı Fahri Özdemir, yaptığı yazılı basın açıklaması ile sözleşmeli personelin kadroya alınması ile ilgili taleplerini dile getirdi.

Sözleşmeli meslektaşlarının 9 yıldır kadro beklediğini ifade eden Özdemir, “Sözleşmelinin 3+1’i, süresizi olmaz, artık sözleşmeliler artı, eksi, üç beş demekten bıkmış, usanmıştır.” dedi.

Diyanet Birlik-Sen Akdeniz Bölge Başkanı Fahri Özdemir açıklamasında şunları söyledi;

“657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesi B. Fıkrası Sözleşmeli Personel istihdamını ifade etmektedir. Yeni yasama yılında, 2022 yılı Ekim ayında Türkiye Büyük Millet Meclisinde sözleşmelilerle ilgili düzenlemeler gündeme gelecek. Diyanet Birlik-Sen olarak buradan açık ve net bir şekilde bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; Taleplerimizi ne 3+1 ne de başka bir formül karşılamayacaktır! Tüm sözleşmelilere kadro verilmesi haricinde hiçbir formülü, iyileştirmeyi kabul etmiyoruz. Sözleşmeli personel hasta değil ki iyileştirme talep etsin. Onların tek derdi ayrım yapılmadan kadro verilmesidir. Teşkilatımıza 2014-2018 yılları arasında atanan süresiz sözleşmeli meslektaşlarımız yaklaşık 9 yıldır kadro beklemektedirler. Şu anda mağduriyet yaşamaktadırlar. Hükumet, aynı 2011 ve 2013 yıllarında yaptığı gibi süresiz sözleşmeli personel dahil olmak üzere tüm sözleşmeli memurlarımızı, meslektaşlarımızı kadroya geçirmelidir. Sözleşmelinin 3+1’i, süresizi olmaz, artık sözleşmeliler artı, eksi, üç beş demekten bıkmış, usanmıştır. Diyanet Birlik-Sen olarak sözleşmeli personelin, meslektaşlarımızın ve konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtir, saygılar sunarım.”