ManşetSiyasetDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan Burdur’da yağmurlu miting

2 sene ago

AK Parti kabinesinin güçlü isimlerinden, Akdeniz bölgesinin önde gelen siyasetçilerinden Antalya Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yoğun mesaisi arasında 19 Haziran 2018 Salı günü  ilimize gelerek AK Parti Burdur İl Teşkilatının seçim çalışmalarına katıldı, destek oldu.

Miting öncesinde Vali Hasan Şıldak’ı da ziyaret eden Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan platformda vatandaşlara seslendi. Bakan Çavuşoğlu, konuşmaya başladıktan sonra etkili olan sağanak ve dolu yağışı nedeniyle ara verdi. Bu sırada bazı vatandaşlar alandan ayrılırken, kalanlar da miting öncesi dağıtılan yağmurlukları giyerek beklemeyi sürdürdü. Yaklaşık yarım saatlik aranın ardından Çavuşoğlu yeniden konuşmasına devam etti.

Burdur’a 8,5 milyar TL’lik yatırım yaptık

Bakan Çavuşoğlu konuşmasının başında Burdur’daki yatırımlara değinerek 16 yıllık sürede AK Parti iktidarlarının Burdur’a pek çok hizmet kazandırdığını, bunların başında da kendisinin Arnavutluk Tiran’da düzenlenen Akif etkinliğinde fahri doktora ünvanını aldığı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olduğunu hatırlattı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; “Burdur’da adaylarımız, Belediye Başkanlarımız ve teşkilatımız ile birlikte gece gündüz demeden çalışıyorsunuz. Bende bugün bu çalışmalara destek vermek ve sizlere teşekkür etmek için geldim. İnşallah çalışmalarımızın karşılığını alacağız az kaldı. 24 Haziranda bu güne kadar yaptık, yaparsa yine Ak Parti yapar diyoruz. 16 senedir Türkiye’yi Burdur’umuzu ayağa kaldırdık şimdi şahlanma vakti, şimdi Burdur vakti, şimdi Türkiye vakti diyoruz hep birlikte.

Gerçekten 16 yılda sizlere hizmet etmenin gururunu onurunu yaşıyoruz. Antalya, Burdur, Isparta, Afyon yani bu bölgede hizmetin en iyisini aldı, hakkını aldı.16 yıldır gece gündüz bölgemiz için çalışıyoruz. Böylelikle şahlanma vakti dedik. Şimdi Burdur’u hedeflerine ulaştırma vakti ve Türkiye’yi ayağa kaldırdık şimdi şahlanma vakti diyoruz. 15 yıldır Burdur’umuza yaklaşık 8.5 Milyar TL lik yatırım yaptık. 16 yıldır önümüze ne engeller çıkardılar, ne badireler atlattık. Bizi yıkmak istediler, Türkiye’yi yıkmak istediler fırsat vermedik. En sonunda da hain darbe girişiminde de bulundular. Hep birlikte Darbeyi de yendik Allah’a şükür. İşte 16 yıldır niye bizim için zor oldu. Çünkü sözde, kararda milletindir dedi Recep Tayyip Erdoğan. Tıpkı 1952 de rahmetli Menderes’in yeter söz milletindir dediği gibi” şekilnde konuştu.

‘KİMSE BİZİ YOLUMUZDAN ÇEVİREMEZ’

Aniden bastıran yağmurun sürmesi ve dolu yağışı üzerine miting konuşmasına bir süre ara veren Bakan Çavuşoğlu konuşmasının ikinci bölümünde şunları söyledi:

“16 yıldır gece gündüz Türkiye için, ülkemiz için çalışıyoruz. Şimdi şahlanma vaktidir. Şimdi Burdur’un hedeflerine ulaşma vakti. Bizi yıkmak istediler, esasen Türkiye’yi yıkmak istediler. Fırsat vermedik. En sonunda hain darbe girişiminde bulundular, hep birlikte darbeyi de yendik Allah’a şükür. Allah’tan başka kimseden korkmayız, kimseye boyun eğmeyiz. Bu kutlu yolculukta kimse bizi yolumuzdan çeviremez. Türkiye’nin dış politikasını, elinizde dalgalandırdığınız şanlı bayrağı ‘Al dalgalandır’ diyebileceğin Recep Tayyip Erdoğan’dan başka bir aday, bir parti var mı?” dedi.

Bakan Çavuşoğlu, 24 Haziran seçiminin gece gündüz terörle mücadele edenlerle terörün güdümünde olanların arasında geçeceğini kaydetti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Burdur şehir merkezindeki yağmurlu mitinginin ardından Bucak ilçesine geçerek, Bucak’ta da konuşma yaptı.

Kodlama : SadeMedia Interactive