ManşetDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bölge medyasıyla buluştu

2 sene ago

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, seçim sürecine ve gündeme dair yerel basın mensuplarının akıllarında oluşan soru işaretlerini silmek ve gazetecilere en doğru bilgileri ilk ağızdan aktarmak amacıyla düzenlediği “Yerel Medya Buluş- maları” toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. 7 Haziran 2018 Perşembe günü  Antalya’daki programın konuğu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu oldu.

Seçim bölgesi Antalya olan, Alanyalı Mevlüt Çavuşoğlu, yoğun mesaisi arasında Batı Akdeniz bölgesi ile de ilgileniyor. Çavuşoğlu, hafta içersinde Amerika seyahatinde çok konuşulan, bütün dünyanın yakından takip ettiği ABD ile yapılan Menbiç anlaşmasının ardından, Amerika dönüşünde  Antalya’da yerel medya buluşmasına katıldı, Antalya, Isparta ve Burdur’daki gazetecilerle buluştu.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni, ilimizden Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yeni Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kürşat Tuncel, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Burdur Gazetesi sahibi Adnan Taraşlı ile şehrimizden ve Bucak ilçesinden gelen gazetecilerinde katıldığı etkinlikte, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, başta güncel dış politika gelişmeleri olmak üzere, Batı Akdeniz bölgesindeki yatırımlar ve yerel basının sorunları hakkında görüşlerini dile getirdi, soruları cevaplandırdı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun Antalya’daki bu toplantıda Yunanistan’la yapılan ikili geri kabul anlaşmasının durdurulduğunu açıklaması, başta ülkemizde olmak üzere dış basında geniş yankı buldu.  Pek çok gazete, internet siteleri Çavuşoğlu’nun Yunanistan’la geri kabul anlaşmasının durdurulduğu haberine geniş yer verdiler.

Kodlama : SadeMedia Interactive