ManşetDilek ve Nevcan’ın ‘Komşuluk Dayanışması’ iş kurmalarına yol açtı: HANIMELİ EV YEMEKLERİ

5 sene ago

Burdur’da esnaflara ve bir o kadar da komşuluk ilişkilerine örnek olacak iki kadın, evlerinde yaptıkları yemekleri Burdurlularla paylaşmayı amaçladılar. İlk önce evlerinde yaptıkları yemekleri birbirleriyle paylaşan iki komşu Dilek Karaağaç ve Nevcan Özkan, birbirlerinin yaptıkları yemekleri çok beğenip bu lezzetleri, Burdur halkı ile paylaşmayı hedeflediler.

En sonunda şehrimizde Yukarı Pazar Eski Demirciler Caddesi No: 13’de açtıkları ‘Hanımeli Ev Yemekleri ’ismini taşıyan iş yerini açtılar.

Ev yemeklerinin özelliklerini sıralayan Dilek Karaağaç, “özenle hazırlanan ve evimde kullandığım yağ-salça ne olursa olsun aynısını kullanıyorum. Yemeklerimiz günlük oluyor. Bazı işletmelere de yemek veriyoruz, Mevsimsel olarak da yemek çeşitlerimiz değişiyor. Evlerimizde ne yemek pişiriyorsak burada da aynısını yapıyoruz.” dedi.

Yemek haricinde kendi ürünümüz olan katmer, börek gibi hamur işlerinin de yapıldığını sözlerine ekleyen Dilek Karaağaç müşterilerden olumlu dönüşlerin olduğunu bu duruma sevindiklerini söyledi.

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive