Kamuoyunda büyük yankı uyandıran Dilan ve Engin Polat davası yeni bir boyut kazandı. Bahçeşehir'deki bir güzellik merkezine düzenlenen silahlı saldırının azmettiricisi olmakla suçlanan çift, bugün görülen duruşmada tahliye edildi.

BİM 16 Temmuz Salı aktüel kataloğunda bu hafta hangi ürünler var? BİM 16 Temmuz Salı aktüel kataloğunda bu hafta hangi ürünler var?

Küçükçekmece Adalet Sarayı'nda gerçekleşen duruşmada, Dilan Polat duygusal anlar yaşadı. Salona girerken "Allah'ım, hiçbir suçum yok" diyerek yere düşen Polat, fenalık geçirerek dışarı çıkarıldı.

Mahkeme, 8'i tutuklu 11 sanığın yargılandığı davada, Dilan ve Engin Polat ile Sezgin Polat'ın tahliyesine karar verdi. Bu karar, çiftin kara para aklama suçlamasıyla devam eden ayrı bir soruşturma kapsamında tutuklu bulunduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada, çiftin de aralarında bulunduğu şüpheliler, milyonlarca liralık kara para trafiği yönetmekle suçlanıyor. Soruşturma kapsamında toplam 12 kişi tutuklu bulunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi