28 Haziran 2024 Cuma günü Tokat'ın Sulusaray, Merkez, Niksar ve Turhal ilçelerinde geniş çaplı elektrik kesintileri yaşanacak. ÇEDAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, şebeke ve yatırım çalışmaları nedeniyle birçok mahalle ve köyde elektrik kesintisi uygulanacak.

Sulusaray ilçesinde Bayamalağı Yayla bölgesinde 14:00-15:00 saatleri arasında 1 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintinin nedeni şebeke çalışması olarak açıklandı.

Merkez ilçesinde Kemalpaşa Kısmi bölgesinde 09:00-17:00 saatleri arasında 8 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Aynı gün Güryıldız Kasabası ve mahallelerinde ise 09:00-14:00 saatleri arasında 5 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Kesintilerin nedeni yatırım ve şebeke çalışmaları olarak belirtildi.

Niksar ilçesinde Hüseyingazi Köyü'nde 09:00-15:00 saatleri arasında 6 saat süreyle elektrik kesintisi yaşanacak. Bu kesintinin nedeni şebeke çalışması olarak açıklandı.

Turhal ilçesinde ise Güryıldız Kasabası ve mahallelerinde 09:00-14:00 saatleri arasında 5 saat süreyle elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintinin nedeni şebeke çalışması olarak belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Kritik Kabine Toplantısı! Ne Zaman ve Saat Kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Kritik Kabine Toplantısı! Ne Zaman ve Saat Kaçta?

Vatandaşların, kesinti saatlerini göz önünde bulundurarak günlük planlarını yapmaları ve elektronik cihazlarını korumaları öneriliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ