İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadrolu yeni zabıta memuru alımı başvuruları açıklandı. Kimler zabıta memuru olabilir? İşte sürece dair tüm detaylar ve başvurular.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından kamuya kadrolu zabıta memuru alım ilanı bugün yayımlandı. Kamuya yeni zabıta alımları yapılacak. İşte kadrolu GİH sınıfı 10. Derece zabıta memuru alımlarına dair başvuruların yer aldığı haberimiz.

Kadrolu memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartlara haiz olmak, Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkum olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

Ajda Pekkan Beşiktaş Konseri: Biletler Ne Kadar? Ne Zaman Satışa Çıktı? Ajda Pekkan Beşiktaş Konseri: Biletler Ne Kadar? Ne Zaman Satışa Çıktı?

Kimler zabıta memuru alımlarına başvuru yapabilir?

erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

Kamu personeli alımı başvuru nitelikleri nelerdir?

  • 23 Zabıta Memuru alımı GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu lisans programından mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Erkek, 2022 KPSSP3 en az 65 puan
  • 3 Zabıta Memuru GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu lisans programından mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak Kadın, 2022 KPSS P3 en az 65 puan
  • 8 Zabıta Memuru GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. Üniversitelerin Adalet ön lisans programından mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Erkek, 2022 KPSS P93 en az 65 puan
  • 2 Zabıta Memuru GİH sınıfı 10. derece kadrolara olacak. Üniversitelerin Adalet ön lisans programından mezun olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Kadın, 2022 KPSS P93 en az 65 puan şartı var.

İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı başvuru süreci nasıl olacak?

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde zabıta alımları açıklandı. Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için 24 Haziran 2024 tarihinden 28 haziran 2024 tarihi mesai bitimine kadar, başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, boy ve kilo ölçümü yapmak üzere “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü Şehit Er Mehmet Çadırcı Cad. No:50 Şirinkapı Buca/İZMİR” adresinde mesai saatleri içerisinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. Başvurular boy ve kilo ölçümünden dolayı sadece şahsen olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı başvuru kılavuzu.

Kaynak: HABER MERKEZİ