EğitimManşetVali Hasan Şıldak: “Devletimiz sosyal devlet olmanın hakkını veriyor”

1 sene ago

Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme projesi kapsamında Gazi Atatürk Stadyumu’nda özel çocuklar için,  yaz şenliği düzenlendi.

Şenliğe Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Daire Müdürleri, Berberoğlu Huzurevi sakinleri, Özel çocuklar ve aileleri, Burdur halkı katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Hasan Şıldak; “Bugün burada protokol kuralları geçerli değil. Herkes serbest olsun, rahat olsun. Burası bir şenliğe, şölene sahne olsun istiyoruz. Çünkü biz hep beraberiz, hep birlikteyiz, burada bulunan tüm insanlarımız toplumumuzun bütün katmanlarını temsil ediyor ve devletimizin en sıcak şekilde kucakladığı herkes burada. Burdur Sosyal ve Kültürel Bütünleşme projesi dedik. Çünkü en başta Devletimizin başı olan Sayın Cumhurbaşkanımızın değerli eşi Emine Erdoğan hanımefendinin bir süredir ülkemiz genelinde uygulamasına öncülük etiği gönül elçileri projesinin etkili ve kapsamlı şekilde ilimizde yürütülebilmesini amaçlayan bu proje gerçekten amacına ulaştı. Katkı sağlayan bütün kurumlarımıza ve kurum çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bütün çalışmalar ve faaliyetler bir hedefi varsa, bu hedef gerçekten önemseniyorsa, hedefe sıkı bir şekilde sarılınıyorsa ve samimiyet varsa o hedefe ulaşılıyor ve başarı yakalanıyor. Tabi bütün amaçlarımıza ulaştığımızı söyleyemeyiz, ama çok güzel çalışmalar oldu. Bu projenin bileşenlerini oluşturan altı başlık altında yürüttüğümüz çok güzel etkinlikler ve faaliyetler oldu. Bizi en güzel ve en mutlu eden husus ise yaşlı ve tecrübeli insanlarımızın ailelerimizin gözlerinde gördüğümüz sevinç pırıltısı ve bir elin onlara uzanıyor oluşundaki mutluluk anı bize her türlü yorgunluk ve sıkıntıyı unutturuyor. Bugün burada özel çocuklarımız var. Birtakım engellerinden dolayı hayatı doya doya yaşayamayan ama o engelleri de sınırsız bir şekilde yaşamak isteyen, içlerinde, duygularında, düşüncelerinde heyecan ve coşku olan gençlerimiz, çocuklarımız var. Onları her türlü meşakkatine katlanan fedakâr anneleri babaları var.

Yaşlılarımız var. Evde eğitim hizmeti alan çocuklarımız ve aileleri var. Koruma ve bakım altına alınma ihtiyacı olan ve devletin şefkatli eli ile sahiplenilmiş çocuklarımız var. Aziz şehitlerimizin değerli hatırası aileleri var. Gazilerimiz ve aileleri var. Bütün bu insanlarımız ve bütün okullarımızdan gelen öğrenci gurupları ile, bizlerle, sizlerle bugün burada bütünleşiyor. Devletimiz izlediği uygulamalar, yaptığı faaliyetlerle gerçekten sosyal devlet olmanın tam hakkını vermektedir” diye konuştu.

Vali Hasan Şıldak’ın konuşmasının ardından özel çocuklar tarafından mehteran gösterisi sunuldu. Program müzik dinletisi, çeşitli yarışmalar ve folklor gösterileri ile devam etti. Şenliğe katılan tüm aileler ve çocuklar gönüllerinde eğlenerek yaz şenliğinin tadını doyasıya çıkardılar.

Kodlama : SadeMedia Interactive